Kenen taskuun menneet? Kun ei piirijärjetöjäkään auteta?
Missä soini-säätiön rahat?
27
<50
Vastaukset
- peppuli
Juodaan rahat työmiehen kanssa.
- Svenks
Oliko työmiehellä tuomio raislauksesta ja tietysti ehdonalainen.
- siellä
Rahat on siellä säätiössä, jonka varojen käytöstä päättää sääntöjen mukaan Soini sittenkin kun hän on poistunut puoluetyöstä kuten on sanonut lähtevänsä; yllättäen, kenellekään kertomatta. Soinin ei ole tarvinnut eikä tule tarvitsemaan antaa puolueen toimintaan senttiäkään. Hän tulee vielä nauramaan ääneen paskaista naurua kaikille hönöille ja huuhiloille, jotka mahdollistavat tämän puhalluksen. Nyt hän vielä hihittää vain hiljaa itsekseen.
- kaikenkarvaisetkirjoit
Piirijärjetö ???? Opettele kirjoittamaan.
- kymenpiri
Pirijärjestö?
- piripiri
kymenpiri kirjoitti:
Pirijärjestö?
Ei kun piirijärjetön. Ei kai järjettömiä tarvitse tukea...
- piripää
kymenpiri kirjoitti:
Pirijärjestö?
Tiedätkö uuno, mitä piri on?
- puhallus11
Menny mikä mennyt, ei niitä takaisin saa. Sama kuin Kreikan velat.
- KokoMatkanPankkiin
Ne säätiörahat kuuluvat Soinille, joka voi niiden turvin naureskella järjestelmän löysyyttä ja ihmisten typeryyttä. Puolueen rahat ovat Soinin päätösvallan alla riippumatta hänen asemastaan puolueessa. Soini onkin kristillissosiaalisesti yksityistänyt puoluetoimintaan tarkoitetut varat. Laillisesti.
- 197
Soini on puhaltanut useita miljoonia perussuomalaisilta omaan taskuu.
- Oppipoikana
Oppi on saatu Pekka Vennamolta, joka puhalti puolueelle testamentatut rahat omaan säätiöönsä, oppi-isänä myös Pekka Vennamo.
- eetvartti75
olisi lyhytnäköistä tuhlata kaikkea. Säätiön kerätyt varat on hyvä olla olemassa, jos tulee huonompi aika.
demareilla kävi huonosti. joutuivat myymään kämppänsä- JääkylmäTotuus
Ja siitä, milloin on se huonompi aika, päättää Soini, vaikka ei olisi enää missään asemissa puolueessaan. Säätiörahaa voidaan täysin laillisesti käyttää Soinin hovin palkkaamiseen nimellisiin työtehtäviin, matkusteluun ulkomailla, kulissikokousteluun, kiinteistöjen ostamiseen ylihintaan - keinoja säätiön rahojen hyödyntämiseen on lukemattomia. Tämä kaikki voidaan tehdä ilman, että persuseurakunta saa missään vaiheessa sanoa säätiön päätöksiin mitään.
Säätiö on nerokas tapa pitää puolue otteessa niin kauan kuin Soini haluaa, ja jos siltä tuntuu, Soini voi ajaa säätiön alas törsäämällä varat itselleen ja lähipiirilleen.
- 908630986
Ylinmääräinen tilitarkastus ja heti!!!
- huuhilot.pohtii
Eiköhän ne köyhien selkänahasta nyljetyt puoluetukimiljoonat löydy sieltä kuuluisasta Soinin persiistä??
- SunselkänahastaMitäänOle
huuhilot.pohtii kirjoitti:
Eiköhän ne köyhien selkänahasta nyljetyt puoluetukimiljoonat löydy sieltä kuuluisasta Soinin persiistä??
Haista sinäkin loinen paska.
- pahahajuxi
SunselkänahastaMitäänOle kirjoitti:
Haista sinäkin loinen paska.
Pakko kun sieltä päin tuulee.
- MallikastaAntipersuilua
pahahajuxi kirjoitti:
Pakko kun sieltä päin tuulee.
tuota lapsellisuutta ei olekaan sitten aikoihin tullut kuultua, ala-asteella ja siitä on aikaa ;D mutta että ala-aste ikäisiltä sitten lainailet . . . ;D
- Pirinen
Perussuomalaiset eivät tue piirijärjettömiään.
- HankiOmatRahasi
..ttuako se sulle kuuluu?
- herrastanarriin
Vitttu se on persun viestien tärkein sanoma
- VaikeaPäätöskö
herrastanarriin kirjoitti:
Vitttu se on persun viestien tärkein sanoma
Niinkö? Etkös yleensä väitä sen olevan noita anaalijuttuja?
- helppopäätös
VaikeaPäätöskö kirjoitti:
Niinkö? Etkös yleensä väitä sen olevan noita anaalijuttuja?
Siinäkin persut ratsastaa kaksilla rei'illä.......eikun rattailla?
- TolloAntipersusaastuttaa
helppopäätös kirjoitti:
Siinäkin persut ratsastaa kaksilla rei'illä.......eikun rattailla?
EikuEikuEiku hihihiiii !
- siis-täh
TolloAntipersusaastuttaa kirjoitti:
EikuEikuEiku hihihiiii !
Mikä sulle tuli???? :-)
- jörgens
Nyt jäitä hattuun pojat. Alkaa homma levitä käsiin.
- MielenkiintoinenAjatus
Palstako? tämähän on jo sekopäisen antipersun paskahuussi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17113043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454830Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211979Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1131725Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481