eikä sortua kokoomuksen ja kepun apupojaksi. Se on nyt nähty, miten siinä käy, ellei arvosta omia mielipiteitään.
Persuilla ei ole enää mitään menetettävää. Jos ryhtiä ei saada korjatuksi, edessä on maamiina, josta ei ole enää jytkyjä tiedossa.
Perussuomalaisten tulee ajaa omia asioitaan
6
<50
Vastaukset
- seppx
"
Ruotsalaisen reformaation - korruptoinnin - kohdemaita ovat m m
- Armenia
- Azerbajdzjan : Katso Teliasoneran korruptioskandaali.
- Georgia : Katso Georgian kriisi.
- Moldavia
- Ukraina : Katso Ukrainan kriisi.
- Valkovenäjä
- Turkki
- Länsi-Balkanin maat
ja voimme olemassa olevien tietojen perusteella kysyä : Missä maassa seuraava sisällissota järjesteään?
Juuri nyt Armeniassa samankaltainen tilanne kuin Ukrainassa ennen sisällissotaa (seuraamus maan hallinnon korruptoin-
nista). Venäjä on varoittanut länttä lietsomasta sisällissotaa Armeniaan.
Jos Armeniassa asiat kehittyvät samalla tavalla ja samasta syystä niin kuin Ukrainassa, väkivalta Eurooppalaisissa maissa lisääntyy mitä suuremmalla todennäköisyydellä. Pelkästään Ukrainan kriisi voi aiheuttaa kostotoimen-
piteitä - kriisi Armeniassa moninkertaistaa vaaran.
"
http://mielipiteemme.fi/index.pl?sivu=etusivu - 314
Ei persuista paljon apa hallitukselle ole, enemmänkin haittaa. Mutta pakko ne on siellä hallituksessa pitää jotta hallituksella olisi enemmistö eduskunnassa.
- huti2233
Populisti persut ei vaan voi mitään ,kannatus menee kun tyhjiä lupauksia ei voi täyttää ,jossain vaiheessa tyhmimmätkin persut sen älyää ja jättävät uppoavan laivan.
- äidinkielenope
Asiasta olen täysin samaa mieltä hutin kanssa.Oikeinkirjoitukseen voisi kyllä kiinnitää huomiota.
- sepox
" Ulkoasiainvaliokunnan jäsen Ben Zyskowicz (kok) katsoo, että venäläispolii-
tikoille asetettu porttikielto on suomalaistenkin etu.
- Venäjä valehtelee omalle kansalleen ja maailmalle siitä, mitä Krimillä ja Ukrainassa tapahtuu. Pakotetilanteessa ollaan Venäjän vuoksi. Toivon, että myöskään Tuomioja ja Heinäluoma eivät unohda tätä.
Ben Zyskowiczin lausunnon kumoaa Pariisin rauhansopimus, Rauha Suomen kanssa, II Osa, II Luku, 6, 7 ja 8 sekä sitä tukeva Suomen Valtiovallan/Kansan perustuslaki, joita ensisijaisesti on käytettävä kaikissa poliittisissa, sotilaspoliittisissa sekä sotilaallisissa arvioissa. Se on Suomen Valtiovallan/Kansan julkinen mielipide siitä mikä on Suomalaisten etu riippumatta siitä minkä asema yhteiskunnassa on. Edellisen tietää kaikki pätevät asiantuntijat ja neuvonantajat. "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743