Omistan keskikokoisen (n.19 kg) koiran ja kissan. Minkä kokoinen rivitaloasunto olisi näille kahdelle hyvä? Koira toki saa liikuntaa muualla kuin sisällä, mutta olisihan se kiva jos esimerkiksi kissallakin olisi vähän tilaa liikkua, vaikka kiipeilypuu onkin iso. :) Eli mikään 25 neliön koppero ei meidän tarpeisiin käy. Onko teillä kokemuksia, minkä kokoinen asunto on riittävä?
Minkä kokoinen asunto koiralle ja kissalle?
muuttamassa93
1
85
Vastaukset
- nelikymmpinen
semmonen tavallinen kämppä 40-50 neliötä, ja rivitalossahan elukoille saa aidan takapihalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653326- 1432350
- 921878
- 1711599
- 881478
- 651436
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?751421- 711216
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351098