SUOMEN SUHTEET VENÄJÄÄN EIVÄT VOI PARANTUA NIIN KAUAN KUIN "RÄKSYTTÄVÄT NARRIT" ISTUVAT KREMLISSÄ JA MILITANTIT JOHTAVAT VENÄJÄÄ.
tavalliset venäläisetkin ovat jo väsyneitä heidän "sota maniaansa" ja valheelliseen propagandaansa. Ei kiinnosta he sanovat.
Miksi nämä tyhmät istuvat venäjän Duumassa? He näpertelevät ja kuluttavat aikaansa merkityksettömien, mitättömien ja näennäisten asioiden parissa, mutta tavallisille venäläisille tärkeät asiat he jäävät hoitamatta, venäläiset sanovat.
VENÄJÄN TALOUDESSA ON STAGNAATIO
Muutoksen ajasta on palattu Bresneviläiseen pysähtyneisyyteen.
Venäjällä ihmiset odottavat sukupolven vaihdosta, joka mahdollistaa muutoksen. Mutta lyhyellä aikavälillä se näyttää mahdottamalta. Muutos tulee silloin, kun nuoret kasvavat ja siirtyvät johtoon, he sanovat.
Kun poliitikot kummallisine näkemyksineen ohjaavat taustalta Venäjän talouselämää ja kauppaa, pysähtyneisyydestä siirtyminen kasvuun ja ulkomaisiin investoineihin on mahdotonta.
Tämä on myös Putinin politiikan seuraus, jotra ei osannut odottaa.
Tavallisen venäläisen elämä ja mahdollisuudet heikkenevät, ja Venäjän bruttokansantuote ei kasva.
VENÄJÄLLÄ KAIKKI ON MUUTTUNUT JA MIKÄÄN EI OLE MUUTTUNUT.
Tänä päivänä moni muukin asia Venäjällä muituttaa edesmennyttä Neuvostoliittoa, ei pelkästään taloudenhoito.
"KARAVAANI VENÄJÄ" KULKEE, JA KOIRAT HAUKKUVAT
0
57
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815