Demarit ovat ammattirikollisia kaikki. Koko idea on varastaa kansalta rahaa omaan ökyelämään.
Demarit vangittava
11
<50
Vastaukset
- Demuvarkaat
Demarien huijarijohtaja Jutta varasti suomalaisilta miljardeja. Miten joku kehtaa olla jäsen varkaiden kerhossa.
- sumutus-vääristely
SAK/AY/demarit kehtaa mitä vaan. Röyhkeydellä ei ole rajoja. Näiden loisten varkauksia ja tuhotöitä on katseltu läpi sormien liian kauan.
- ammu_ittes
Ime sinä ituhippi vain isäsi paskaista kullia.Se on ainoa asia mihin kykenet.
- Intti_Ranne
Mitäs demarilla on ituhippejä vastaan? Demaripuolueessakin on nykyään yhä enemmän ituhippejä kiotofiilejä.
- Tuhoja
Tuhontie Jutalla loppu. Vai jatkaako nyt pankissa?
- Leiritykset_päällensä
Kuusamoon risusavottaan 14 vuodeksi ja pois jaloista häiritsemästä
- Intti_Ranne
Olisi hyvä saada kriminalisoitua istuvien kansanedustajien ja ministerien matkat Bilderberg-kokouksiin. Jutta Urpilainen on käynyt siellä ollessaan valtiomme varattomuusministerinä ja maksattanut kulut matkasta veronmaksajilla, vaikka ministerillä onkin korkea palkka.
Tosin myös Kokoomuksen A. Stubb maksatti kulut kansalaisilla.
Bilderbergin tarkoitukseksi on spekuloitu globaalin hallituksen luomista. Siis kansallisvaltiot hävitettäisiin ja tilalle tulisi koko maailman kattava hallitus. Joidenkin salaliittoteorioilta haiskahtavien (kieltämättä) teorioiden mukaan globalistien tarkoitus on romuttaa valtioiden talouksia, jotta siirtymävaihe globaaliin imperiumiin sujuisi kitkatta.
Koko eurosähläys kyllä pistää pohtimaan tuota globalistiteoriaa. Luulisi EU:n päättäjienkin tajuavan, että epämääräisten talouksien kuten Kreikan haaliminen unioniin tuottaa vain taloudellisia vaikeuksia. Silti se otettiin mukaan. Toisaalta ihmetyttää myös se, että Suomi maksaa isompia jäsenmaksuja EU:hun kuin sen kuuluisi (protestoimatta), jotta Iso Britannia selviää kokonaan ilman.
Mutta vaikka globalistiteoria ei pitäisikään paikkaansa, on silti huolestuttavaa että ammattipoliitikot, joiden toiminta pitäisi olla läpinäkyvää, käyvät tuollaisen salaseuran kokouksissa eikä kansa saa niistä mitään raporttia. Siten näkyvissä olisi kaksi vaihtoehtoa: Ensinnä se, että Bilderbergiin osallistuvat poliitikot pakotetaan paljastamaan se, mistä kokouksessa puhuttiin tai sitten se, että osallistuminen kriminalisoidaan.- Omatili
Urpilainen siirsi 10 miljoonaa verottomalle sveitsiläiselle tilille, konsultointipalkkiota. Tilin omistajaa ei ole tiedossa.
- tarkkanäköinen
Urpilainen yllättyi valtionyhtiö Itellan veroparatiisi kytköksistä , kyllä kansa yllättysi roimasti enemmän SAK:n raha kiemuroista.
- SAKrikollisuus
SAK ei maksa veroja mistään tuloistaan. He toimivat verovapaasti eli ovat yhteiskuntavastuuttomia ammattirikollisia.
- KauKe
SAKrikollisuus kirjoitti:
SAK ei maksa veroja mistään tuloistaan. He toimivat verovapaasti eli ovat yhteiskuntavastuuttomia ammattirikollisia.
No ei maksa niin. Mutta vielä törkeempänä pidän sitä, kun miljoona jäseninen SAK, niin siellä ei tunneta muita kuin kommunistit ja sosialistit. Miten tämä voi olla mahdollista 2000 luvulla, siis yli miljoona ihmistä, ja kaikki vasemmistoisia????
Kun siellä ei saa laittaa äänestys tilaisuuksiin ehdokkaita kuin näistä kahdesta vasemmisto puolueesta.
Kun tulee seuraavat eduskuntavaalit, niin ehdokkaita saa laittaa vain kokoomus, keskusta ja perssut. Mitä vasurit sii9hen sanoisi, sillä tämä on teiltä opittua, ja ollut SAK,ssa käytössä kymmeniä vuosia.
Näistä asioista johtuen en voi käyttää sanaa sosialisdemokraatit, kun heillä ei ole demokratian häivääkään käytössä. Samoin vasemmistoliitto, ovat kaikki täysiä kommunisteja, mitä sitä koreilemaan suotta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1066782
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h885072Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113329Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333212Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272368Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191726Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961371Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391312Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311226- 48994