Demarit vangittava

Demarit ovat ammattirikollisia kaikki. Koko idea on varastaa kansalta rahaa omaan ökyelämään.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Demarien huijarijohtaja Jutta varasti suomalaisilta miljardeja. Miten joku kehtaa olla jäsen varkaiden kerhossa.

Äänestä
  • SAK/AY/demarit kehtaa mitä vaan. Röyhkeydellä ei ole rajoja. Näiden loisten varkauksia ja tuhotöitä on katseltu läpi sormien liian kauan.

    Äänestä

Ime sinä ituhippi vain isäsi paskaista kullia.Se on ainoa asia mihin kykenet.

Äänestä
  • Mitäs demarilla on ituhippejä vastaan? Demaripuolueessakin on nykyään yhä enemmän ituhippejä kiotofiilejä.

    Äänestä

Tuhontie Jutalla loppu. Vai jatkaako nyt pankissa?

Äänestä

Kuusamoon risusavottaan 14 vuodeksi ja pois jaloista häiritsemästä

Äänestä

Olisi hyvä saada kriminalisoitua istuvien kansanedustajien ja ministerien matkat Bilderberg-kokouksiin. Jutta Urpilainen on käynyt siellä ollessaan valtiomme varattomuusministerinä ja maksattanut kulut matkasta veronmaksajilla, vaikka ministerillä onkin korkea palkka.

Tosin myös Kokoomuksen A. Stubb maksatti kulut kansalaisilla.

Bilderbergin tarkoitukseksi on spekuloitu globaalin hallituksen luomista. Siis kansallisvaltiot hävitettäisiin ja tilalle tulisi koko maailman kattava hallitus. Joidenkin salaliittoteorioilta haiskahtavien (kieltämättä) teorioiden mukaan globalistien tarkoitus on romuttaa valtioiden talouksia, jotta siirtymävaihe globaaliin imperiumiin sujuisi kitkatta.

Koko eurosähläys kyllä pistää pohtimaan tuota globalistiteoriaa. Luulisi EU:n päättäjienkin tajuavan, että epämääräisten talouksien kuten Kreikan haaliminen unioniin tuottaa vain taloudellisia vaikeuksia. Silti se otettiin mukaan. Toisaalta ihmetyttää myös se, että Suomi maksaa isompia jäsenmaksuja EU:hun kuin sen kuuluisi (protestoimatta), jotta Iso Britannia selviää kokonaan ilman.

Mutta vaikka globalistiteoria ei pitäisikään paikkaansa, on silti huolestuttavaa että ammattipoliitikot, joiden toiminta pitäisi olla läpinäkyvää, käyvät tuollaisen salaseuran kokouksissa eikä kansa saa niistä mitään raporttia. Siten näkyvissä olisi kaksi vaihtoehtoa: Ensinnä se, että Bilderbergiin osallistuvat poliitikot pakotetaan paljastamaan se, mistä kokouksessa puhuttiin tai sitten se, että osallistuminen kriminalisoidaan.

Äänestä
  • Urpilainen siirsi 10 miljoonaa verottomalle sveitsiläiselle tilille, konsultointipalkkiota. Tilin omistajaa ei ole tiedossa.

    Äänestä

Urpilainen yllättyi valtionyhtiö Itellan veroparatiisi kytköksistä , kyllä kansa yllättysi roimasti enemmän SAK:n raha kiemuroista.

Äänestä
  • SAK ei maksa veroja mistään tuloistaan. He toimivat verovapaasti eli ovat yhteiskuntavastuuttomia ammattirikollisia.

    Äänestä

  • SAKrikollisuus kirjoitti:

    SAK ei maksa veroja mistään tuloistaan. He toimivat verovapaasti eli ovat yhteiskuntavastuuttomia ammattirikollisia.

    No ei maksa niin. Mutta vielä törkeempänä pidän sitä, kun miljoona jäseninen SAK, niin siellä ei tunneta muita kuin kommunistit ja sosialistit. Miten tämä voi olla mahdollista 2000 luvulla, siis yli miljoona ihmistä, ja kaikki vasemmistoisia????
    Kun siellä ei saa laittaa äänestys tilaisuuksiin ehdokkaita kuin näistä kahdesta vasemmisto puolueesta.
    Kun tulee seuraavat eduskuntavaalit, niin ehdokkaita saa laittaa vain kokoomus, keskusta ja perssut. Mitä vasurit sii9hen sanoisi, sillä tämä on teiltä opittua, ja ollut SAK,ssa käytössä kymmeniä vuosia.
    Näistä asioista johtuen en voi käyttää sanaa sosialisdemokraatit, kun heillä ei ole demokratian häivääkään käytössä. Samoin vasemmistoliitto, ovat kaikki täysiä kommunisteja, mitä sitä koreilemaan suotta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rikospuolue kirjoitti:

Demarit ovat ammattirikollisia kaikki. Koko idea on varastaa kansalta rahaa omaan ökyelämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu