Skoda on semmoisten paidan kuluttajien suosikki merkki niin kuin ennen Lada ja Skoda oli. Näille romuille ei myönnetä kuin 2 vuoden takuu kun valmista ei usko tuotteensa laatuun. Autuaita ovat puupäät, sillä he eivät huku.
Neukku autojen perillinen
Ladanostalgia
2452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ajatella, että olet ihan itse, siis omilla pikkukätösilläsi, saanut aikaan melkein luettavaa tekstiä. Kyllä sinusta vielä joskus ammattitrolli tulee.
skoodalla ei ole muita meriittejä kuin se että vuonna 2015 sitä "vastusti joku jonka tekstissä oli kirjoitusvirhe"?
Olet kyykky oikeassa. Kirjoitusvirheitä vilisevä teksti kertoo kirjoittajansa kehittymättömyydestä.
enpä ole huomannutkaa, niin taitaa olla, minullakin aina paita ja puku ja solmio
Solmiota ei kannata skodassa pitää, kun ensin sisäilmastointi nirhasee sen kanavaan. Siinä ei ole ropellia vaan ruuvi. Siksi se on niin tehoton, paitsi kravatin nyysimisessä. Kun se napsahtaa sinne, niin ruuvin toinen pää on kiinni nokka-akselilla josta se imaisee skragan imukanavaan.
Se taas tarkoittaa, että pian sieltä pakoputkesta tulee sekä sgragan osia, että pulisongit ja mitä nyt itäauton kuljettajalla muuta olikaan..niin punaisen jäsenkirjan osia.
Kyllähän niihin käytetään aika paljon vielä neuvostoliittolaisia osiakin. Niitä piisaa, kun sosialistisen suunnitelmatalouden aikana niitä tehtiin valtavat ylijäämät! Jäivät myymättä, nyt niitä käytetään skodiin.
Sä et varmaan edes tarvitse paitaa? Niin, mihinkäs se sosiaalipummi paitaa tarvii.
Kyllähän paita laitetaan päälle kun naisia lähdetään iskemään. Skodalla ei kannata kuitenkaan mennä, jos naisia haluaa. Kuulemma naiset kävelee mieluummin kun tulisivat jonkun hikisen skodan kyytiin. Niin olen kuullut.
Venäjältä kannattaa skoda käydä ostamassa, saat politrukin hymysi paljon halvemmalla kuin suomesta.
Ei sitä voi verottomana ja tullittomana tuoda. Tulee kalliimmaksi kuin Suomesta ostettuna. Bensaa ja diesseliä kannattaa käydä Venäjältä. Kumpikin maksavat reilusti alle euron per litra.
Mutta jos skeidan liisaa siellä, niin omistaja on siellä. Käyttäjä vaan skeidakuski täällä. Ei verot kuulu kun omistajille. Tullikaan ei kuulu.
Haet sitten virosta juotavaa skeidallasi. Se sopii hyvin vodkaturismiin.
Oletko ajatellut opiskella kirjallista ilmaisua?
En. Liittyykö asia skodaan jotenkin? Pitääkö skodaa ostaessa olla jokin todistelappu kirjallisesta ilmaisusta ja punainen jäsenkirja?
Tiedätkö mitä pelle? Asiallinen kirjoitustyyli ja oikeinkirjoitus lisää kummasti kirjoituksen uskottavuutta. Näkee jo heti päältä, että tuollainen pulautus on kaikki pelkkää provoa.
laitetaan rumat skeidat lähtökiihdytyksess tehokkaalla länsiautolla gyygggyyn! :)
No niin, siinä sitä reipasta kansalaisryhtiä!
Mukavaa viikonloppua ja antoisaa gyygyttämistäh!
Skoda-aito itäblokin auto nykyaikana. Hassuja peltilehmiä, aina saa hymyn huulille, kun aidon itäblokin Politrukinhymyn näkee. Olen eri mieltä kuin ne jotka valittavat että Suomessa on liikaa skodia. Kansanhauskuuttajihan ne autot ja niiden kuljettajat ovat, ei kaikkea tarvi ottaa niin tosissaan.
Tietäähän turistitkin että tämä on vielä puoliksi itäblokin maa, ja venäjään päin rähmällään. Skodat sopii tähän maahan kuin sialle otsatukka.
Sellaista se populistinen vihakultti on. Alkavat tappelemaan keskenään. Joku haluaa kaikki Skodat kuskeineen paaliin, tämä mestari haluaa lisää Kansanhauskuuttaja Skodia. Tapelkaa trollipojat, kyllä SkotaJormaa naurattaa.
Joo, naurattaa minuakin. Vepsukalla on hauska ulosanti.
Sialla en ole koskaan nähnyt otsatukkaa, mutta mielikuva on loistava.
Mainio kaveri. Skodakuskit saavat osansa, ehkä ihan aiheestakin. Itse skodat taas ihan syystäkin.
Ehkä tämä veputtaja-vöpsyttäjä on vahingossa katsonut peiliin ja saanut siitä aiheen tuolle otsatukka-vertauskuvalle.
Joko lapsella helpotti?
Eikös kahvilla saa käydä välillä?
Minä juon 20 kupillista päivässä kahvia.
skoda - aito itäauto vielä nykyaikana. luulisi ettei sellaista voi edes olla olemassakaan, mutta sehän siinä naurattaa kun se on!