Tyypillinen yhden kauden kansanedustaja sanoi Ike keraan. Nyt Sauli pääsi kuittaamaan henkilökohtaisen kaunansa Ikelle. Suomi on näisääs pippaloissa sivuseikka,kun kokoomuksen MINÄaatteesta on kysymys.
Saulin kauna purkautui
EimonmuukuinKOK
1752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitäs suhteista
Eiköhän IKEä ota päähän,tuumi sauli
UTVAssa tyhmyys tiivistyy. Missä Soini - siellä ongelma.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/85516-suomen-kohupaatoksesta-taas-alakka-ilkka-kanerva-neuvottelee-venalaisedustajan-kanssa
Joko Iltalehden toimittaja on ymmärtänyt väärin haastateltavien puheet, tai itse haastateltavat ovat puhuneet aidan sijasta aidan seipäistä.
Lainaus artikkelista: “Vuosikymmeniä Etyjissä vaikuttanut Spencer muotoili kielen Etyjin sääntöpykälään, jonka mukaan parlamentaarinen kokous on yksi Etyjin neljästä perusinstituutioista.”
Eihän maahantulossa ollut kyse Etyjin säännöistä, vaan EU:n pakotteista.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015070719996826_uu.shtml
Että sitten ihan itse keksitte ja tulkitsitte, että tällai toimitaan. Suomi se tarkasti noudattaa EU-sääntöjä, niin tarkasti, että ihan jää miettimään, ollaanko täällä hiukan yksinkertaisia.
Onko
Ohnkohan
Matavaa
Saulin
Auli
Kova
Kovin on köykästä
Onvaan
Onhan
Komasaki
Kaksi
Hej