6.7.2015. katson kuinka musta mies huutaa mikrofooniin: "suomessa ja virossa, helsingistä turkuun ja turusta jyväskylään kaikki on tulessa. Koko suomi on tulessa!" ja yleisössä mammat ja papat taputtaa. hän toivottaa kaikki tervetulleeksi keniaan jos joku haluaa tulla ja kertoo kuinka hänen päässään on sota. koko show on fanaattista huutamista jota tulkki kääntää suomeksi.. Näkemässäni tai kuulemassani ei ole päätä eikä häntää ei selkäpaloja, eikä pienintäkään loogista asiaa tai juonta. tätä siis taputtava yleisö sanoo olevan sitä jumalan sanaa. En ole nähnyt näin hourupäistä ohjelmaa sitten eilis illan eri kanavien väkivalta ohjelmien, mutta suuren eron niihin tekee se että ne ei ole totta. tämä sekamelska on. mikä helvetti teitä tv7 katsojia ja muita hihhuleita vaivaa?. tuollainen fanaattisuus on sivullisen silmin pelottavaa ja täysin vailla järkeä. oliko herätysteltassa häkää, vai pitäisikö teidän ottaa turha huuma pois ja oikeasti kuunnella mitä teille oikeen syötetään? tulkaa järkiinne ja herätkää tähän päivään Aamen. menkää vaikka puolustamaan pyhäjokea niin olette hyödyksi.
sääliksi käy tv7 katsojia.
7
97
Vastaukset
- Gomor
Tuo mitä kuvasit, ei lukemani perusteella todellakaan kirkasta Jeesusta! En ole katsonut, mutta aavistan kenestä julistajasta kyse. Ei ole oikein, jos eiuskovan 'käteen' jää tällaista. Jumala on kutsunut uskovia julistamaan Totuutta ja Rauhaa (Pyhässä Hengessä)..jos tässä vielä isot rahat pyörii..ollaan siinä mistä Jeesus itse varoitti. "Monta tulee minun nimessäni..tekevät suurempiakin kuin nämä..ÄLKÄÄ MENKÖ HEIDÄN PERÄSSÄÄN.." JEESUS JUMALAN POIKA on olemassa ja Hänellä on Iankaikkisen Elämän avaimet..Ei tarvita langenneita ja Totuudesta poispoikenneita kirkkokuntia, ei edes tv7 harhaan johtavia ohjelmia..Oikeitakin ohjelmia on seassa, mutta kuinka voi esim. sinun kaltaisesi ne löytää??? Jeesus hakee omansa pian vaikka 3.maailmansodan edeltä..etsi ITSE Häntä, rukoile Hänen nimessään ja pyydä Häntä puhdistamaan Sinutkin sovitusverellään puhtaaksi ja Taivaskelpoiseksi. Ei ole yhtäkään, joka pyytäessään ei saisi Häntä vastaamaan. Kunhan pyytää koko sydämestään nöyrtyen. Ihmiset ja saatana ovat pahoja ja petollisia, yksin Jeesus on Hyvä.
- Sodom
Tuo "pyhäsylki" on KATSONUT TV7:aa , kas kumma !
Pidä sylkesi kurissa ja etsi Jeesusta rukouksilla.
Selkeätä vihapuhetta ! KAIKKI ihmiset eivät ole pahoja, olen tavannut
HYVIÄKIN !
- Vaulikki
Tv7:lta tulee enemmän harhaa kuin oikeaa Jumalan Sanan julistusta. Valitettavaa, mutta totta. TV7:n toiminnasta vastaavat henkilöt tekemään parannusta ja heti!
- Karl-Johan
Hei Vaulikki, merkillinen väite. Millä perusteella sanot sitä mitä sanot? Onhan tietenkin kivaa että seuraat kanavaa näin tarkasti, mutta olisi tottakai hienoa jos kerrot mitä 1) on harhaa TV7:n kautta tulevassa julistuksessa ja 2) kerrot perusteellisesti mitä sinun mielestäsi oikea Jumalan Sanan julistus on.
- jacke2524
Kyllä sinun Karl-Johan tulisi itse havaita, mikä on Raamatullista ja mikä ei. Taidat olla niitä, jotka eivät vaivaudu tutkimaan henkiä ja ottavat kaiken vastaan, mitä annetaan. Juuri sellaisten ihmisten takia eksytykset saavat levitä vapaasti ja vielä tukevat taloudellisesti niiden levitystä. TV7:llä on myös hyviä ohjelmia ja niistä olen kiitollinen, mutta paljon on myös sellaista, jonka Jumalan tulisi puhdistaa pois ohjelmistosta. Jokainen päätelköön itse ja rukoilkoon asian puolesta.
- MiettiiHän
Himmelikanavan katsojat ovat tosiaan varsin säälittävää porukkaa. Eiväthän he muuten sitä kanavaa katsoiskaan.
- Piristävää.hulluutta
Hetkinen seis! Ei pidä yleistää. Osa katsojista on varmasti kaltaisiani "tirkistelijöitä", jotka katsovat kanavaa viihtymistarkoituksessa.
Kanavan seuraaminen on kuin katselisi sisälle hullunhuoneen ikkunasta. Ja ohjelman vaihtuminen vastaa ikkunan vaihtamista toisen osaston ikkunaan vaihtamista.
Jatkakaa samaan malliin. Ilmainen hupi kelpaa ainakin meikäläiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033812Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii602406Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472203
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561247
- 701147
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1241117