sääliksi käy tv7 katsojia.

pyhäsylki

6.7.2015. katson kuinka musta mies huutaa mikrofooniin: "suomessa ja virossa, helsingistä turkuun ja turusta jyväskylään kaikki on tulessa. Koko suomi on tulessa!" ja yleisössä mammat ja papat taputtaa. hän toivottaa kaikki tervetulleeksi keniaan jos joku haluaa tulla ja kertoo kuinka hänen päässään on sota. koko show on fanaattista huutamista jota tulkki kääntää suomeksi.. Näkemässäni tai kuulemassani ei ole päätä eikä häntää ei selkäpaloja, eikä pienintäkään loogista asiaa tai juonta. tätä siis taputtava yleisö sanoo olevan sitä jumalan sanaa. En ole nähnyt näin hourupäistä ohjelmaa sitten eilis illan eri kanavien väkivalta ohjelmien, mutta suuren eron niihin tekee se että ne ei ole totta. tämä sekamelska on. mikä helvetti teitä tv7 katsojia ja muita hihhuleita vaivaa?. tuollainen fanaattisuus on sivullisen silmin pelottavaa ja täysin vailla järkeä. oliko herätysteltassa häkää, vai pitäisikö teidän ottaa turha huuma pois ja oikeasti kuunnella mitä teille oikeen syötetään? tulkaa järkiinne ja herätkää tähän päivään Aamen. menkää vaikka puolustamaan pyhäjokea niin olette hyödyksi.

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gomor

      Tuo mitä kuvasit, ei lukemani perusteella todellakaan kirkasta Jeesusta! En ole katsonut, mutta aavistan kenestä julistajasta kyse. Ei ole oikein, jos eiuskovan 'käteen' jää tällaista. Jumala on kutsunut uskovia julistamaan Totuutta ja Rauhaa (Pyhässä Hengessä)..jos tässä vielä isot rahat pyörii..ollaan siinä mistä Jeesus itse varoitti. "Monta tulee minun nimessäni..tekevät suurempiakin kuin nämä..ÄLKÄÄ MENKÖ HEIDÄN PERÄSSÄÄN.." JEESUS JUMALAN POIKA on olemassa ja Hänellä on Iankaikkisen Elämän avaimet..Ei tarvita langenneita ja Totuudesta poispoikenneita kirkkokuntia, ei edes tv7 harhaan johtavia ohjelmia..Oikeitakin ohjelmia on seassa, mutta kuinka voi esim. sinun kaltaisesi ne löytää??? Jeesus hakee omansa pian vaikka 3.maailmansodan edeltä..etsi ITSE Häntä, rukoile Hänen nimessään ja pyydä Häntä puhdistamaan Sinutkin sovitusverellään puhtaaksi ja Taivaskelpoiseksi. Ei ole yhtäkään, joka pyytäessään ei saisi Häntä vastaamaan. Kunhan pyytää koko sydämestään nöyrtyen. Ihmiset ja saatana ovat pahoja ja petollisia, yksin Jeesus on Hyvä.

      • Sodom

        Tuo "pyhäsylki" on KATSONUT TV7:aa , kas kumma !
        Pidä sylkesi kurissa ja etsi Jeesusta rukouksilla.
        Selkeätä vihapuhetta ! KAIKKI ihmiset eivät ole pahoja, olen tavannut
        HYVIÄKIN !


    • Vaulikki

      Tv7:lta tulee enemmän harhaa kuin oikeaa Jumalan Sanan julistusta. Valitettavaa, mutta totta. TV7:n toiminnasta vastaavat henkilöt tekemään parannusta ja heti!

      • Karl-Johan

        Hei Vaulikki, merkillinen väite. Millä perusteella sanot sitä mitä sanot? Onhan tietenkin kivaa että seuraat kanavaa näin tarkasti, mutta olisi tottakai hienoa jos kerrot mitä 1) on harhaa TV7:n kautta tulevassa julistuksessa ja 2) kerrot perusteellisesti mitä sinun mielestäsi oikea Jumalan Sanan julistus on.


      • jacke2524

        Kyllä sinun Karl-Johan tulisi itse havaita, mikä on Raamatullista ja mikä ei. Taidat olla niitä, jotka eivät vaivaudu tutkimaan henkiä ja ottavat kaiken vastaan, mitä annetaan. Juuri sellaisten ihmisten takia eksytykset saavat levitä vapaasti ja vielä tukevat taloudellisesti niiden levitystä. TV7:llä on myös hyviä ohjelmia ja niistä olen kiitollinen, mutta paljon on myös sellaista, jonka Jumalan tulisi puhdistaa pois ohjelmistosta. Jokainen päätelköön itse ja rukoilkoon asian puolesta.


    • MiettiiHän

      Himmelikanavan katsojat ovat tosiaan varsin säälittävää porukkaa. Eiväthän he muuten sitä kanavaa katsoiskaan.

      • Piristävää.hulluutta

        Hetkinen seis! Ei pidä yleistää. Osa katsojista on varmasti kaltaisiani "tirkistelijöitä", jotka katsovat kanavaa viihtymistarkoituksessa.

        Kanavan seuraaminen on kuin katselisi sisälle hullunhuoneen ikkunasta. Ja ohjelman vaihtuminen vastaa ikkunan vaihtamista toisen osaston ikkunaan vaihtamista.

        Jatkakaa samaan malliin. Ilmainen hupi kelpaa ainakin meikäläiselle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      226
      7027
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      335
      4926
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      150
      3710
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      123
      3520
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      76
      3446
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      56
      2955
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      270
      2769
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      84
      2480
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2406
    10. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      97
      2039
    Aihe