Nyt se on nähty kuinka Kreikka suhtautaa velkoihinsa, eivät maksa niitä koskaan takaisin. Lopettakaa se Kreikkaan rahojen kantaminen, muitakin maita on.
Älkää kantako rahaa Kreikkaan!!!! Vaihtakaa kohde
KuihtuisiPoisKokoMaa
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitäpä se sinulle kuuluu, minne kukin rahansa vie. Vai haluatko, että tulen kotiisi kertomaan miten rahasi käytät? No, mikä olisi se oiva aurinkoinen kohde mielestäsi, niin käsitellään sitä maata oikein porukalla.
Itsekin odotan niitä vaihtoehtokohteita ;-)
Jos ei löydy, niin menen edelleenkin pari kertaa vuodessa lievittämään paikallista ahdinkoa ostaen tuotteita ja palveluita yksityisiltä yrittäjiltä. Hotellien siivoojillekin jätän tippiä lähtiessäni, suoraan kouraan.
Palkaksi palaan kotiin ruskettuneena ja akut ladattuna täyteen D-vitamiinia pimeää vuodenaikaa varten. Ja keväällä samoin.
Kuka jaksaa mennä kehitysmaahan katsomaan varkaita ja kerjäläisiä. EI koskaan enää Kreikkaan.
oletko edes koskaan käynyt? miten suomalaismetsissä rypevä katkera suomalainen ja verkkareissa vatukossa sukelteleva olisi vaihtoehto? hirvittävillä kirosanoilla ja ilman mitään käytöstapoja sinun mökille tulisin?