Presidentti Niinistön suosio on korkeammalla kuin

Presidentti Niinistön suosio on korkeammalla kuin koskaan

Tasavallan presidentin Sauli Niinistön kansansuosio jatkaa tasaista kasvuaan ja on nyt korkeammalla kuin koskaan ennen.

Tuoreimman HS-gallupin mukaan 86 prosenttia suomalaisista on sitä mieltä, että Niinistö on hoitanut tehtävänsä erittäin tai melko hyvin. Erinomaisen arvosanan antoi yli kolmannes eli 37 prosenttia.

hs
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Lopeta tuo paskan trollaaminen

katso faktat Niinistön osakkeet on laskenut kuin lehmänhäntä eikä mainetta enää nosta tekaistut gallubit tai mainoslauseet Niinistön juna meni jo ohi

http://niinistoblogisarja.blogspot.fi/2015/06/peruste-4-petoksen-anatomia.html

"Uutta!!! Älä äänestä Sauli Niinistöä nyt myös Facebookissa klikkaa tästä ja ihastu faktaan!!!"

Äänestä

Gallubit on yleensä tekaistuja markkinamittareita joiden tarkoituksena on pelkästään osoittaa että markkinointi toimii kaikki tietää että Niinistön markkinat oli mitä oli totuus kuullaan kansan syvistä riveistä esimerkiksi viime itsenäisyyspäivän linnan juhlien tuhoisuus kansa osoittaa mieltä ainoastaan silloin kun se on tyytymätöntä ei muuten

"Niinistö kampanjoi itsensä isolla rahalla virkaan missä aiheuttaa tuhoa jo ruohonjuuren tasolta. Niinistölle ihmiset on materiaa ja oma hyvinvointi etusija. Niinistö antaa esimerkkiä miten tehdään rikoksia ja esimerkiksi kierretään veroja. Yksinkertaisen ja hölmön Niinistön itsenäisyyspäivän juhlissa esiintyykin kaikki talousrikoskanditaatit.

Niinistöltä puuttuu auktoriteetti ja siksi kaikki epärehelliset tyhjäntoimittajat käyttävät häntä hyväksi saadakseen kaikenlaisia epämääräisiä apurahoja pastanjauhantaan.
Kansan syvät rivit kertovat totuuden Niinistöä on väärä presidentti ja kansa osoittaa mieltään laskun loppusumma 70 000 euroa koskaan ennen ei ole ollut näin massiivisia mielenosoituksia Itsenäisyyspäivänä. Massiiviset mielenosoitukset ilmaisevat ainoastaan että kansa ei voi hyvin, enemmistö on ymmärtänyt että heitä huijattiin äänestämään väärä presidentti.
Kättelisitkö rupista sammakkoa? no älä ainakaan äänestä enää Sauli Niinistöä! Miestä joka pistää tanssiksi kun oma äitinsä menehtyy, tai kuuluisi Risto Rytin manttelinperijänä vankilaan valtiopetoksesta.

Huom. Älä äänestä Sauli Niinistöä nyt myös Facebookissa klikkaa tästä!"

Äänestä
  • v...u mitä paskaa

    Äänestä

  • Tämä kirjoitus on Venäläistä propagandaa. Onneksi Suomen kieli on niin vaikeata. että nämä kirjoitukset ovat helppo tunnistaa.
    Mutta uhkaavaksi nämä kirjoitukset on laskettava, koska Venäjän valtio todistaa näillä kirjoituksilla olevansa kiinnostunut suomesta.

    Äänestä

Voisikoha punikkitrolli kuolla vitututukseen, niin päästäisiin siitä skeidasta.

Äänestä
  • SAK:n rahalla ja kansan sumutuksella pääsee Suomen presidentiksi. Monet hyväuskoiset naiset kuvittelivat SAK:n juristi Halosen parantavan naisten asemaa työelämässä. Naisten pienet eläkkeetkin ovat kansallinen häpeäpilkku. Halonen petti naisten odotukset täysin, itse asiassa teki myyrän työtä siinäkin.
    Halonen ajoi SAK:n, homojen ja Venäjän asiaa (mm. maamiinat Suomesta pois), vakaumuksellinen Suomen vihaaja kun on.
    Sumutuksella ei tuo kestävää arvostusta. Hännystelijät ovat hännystelijöitä, ja nämäkin hakevat vähitellen uusia hännysteltäviä.
    Halosen kannatus presidenttinä ei ole ikinä yltänyt Niinistön tasolle. Stasi-Halonen on Suomen historian häpeäpilkku kaikilla mittareilla.

    Äänestä

Kyllä nyt Puttoo kuten Persujen kannatus, ei oo Suomella Johtajaa ei oo ei, vellihousuja kaikki tyynni.

Äänestä

Niinistö mokasi perusteellisesti tässä Etyj-sotkussa.

Äänestä

Nautinto huomata kuinka punikkijäpää kyrsii Niinistöä kun kehutaan.

Äänestä

Arvojohtaja Niinistö

Äänestä

Niinist on paras voitti th suosiossa ylivoimaisesti ja kannatus nyt huippuluokkaa

Äänestä
  • Sauli Niinistö hävisi Tarja Haloselle presidentinvaalin toisella kierroksella vuonna 2006.

    Se, mitä nyt joissakin "gallupeissa" kerrotaan Niinistön suosiosta, on vain tulevaa presidentinvaalia varten käytävää kampanjaa, jolla yritetään peittää se tosiasia, että Niinistö ei ole pätevä hoitamaan tasavallan presidentin tehtäviä.

    Äänestä

  • arvojohtaja Niinistö löi th kannatuksen alle vuodessa. Lisäksi on Suositumpi ja kansaa vihdoin yhdistävä johtaja toisin kun edellinen joka ei sitä ollut.

    Äänestä

Kannatus vaan nousee, sitä enemmän mitä enemmän punikkitrolli haukkuu..

Äänestä

arvojohtaja koko kansan työväen presidentti Niinistö. Onneksi meillä on vihdoinkin koko kansan Presidentti edellinen ei sitä olllut

Äänestä

Arvojohtaja todellinen koko kansan Presidentti Niinistö

Äänestä

Kuka on se Urho joka tekeekään maallemme palveluksen ja mahdollistaa Tarja Halosen kolmannen kauden

Tämä farssi antaa Niinistölle itsekin aiheen siirtyä eläkkeelle Niinistö
mokasi kovaa ja korkealta

"USA:n lehdistö on jo maksanut huikeita summia Niinistön sihteerinsä välityksellä lähettämistä "haistattelu" luontoisista kirjeistä episodiin suomalaiselle omaiselle missä uhrina Yhdysvaltain sotilaan pahoinpitely Suomalaisen sairaalan tuottamana liittovaltion poliisi jäljitti kirjeitten lähettelijäksi Suomen presidentin kanslia ja henkilö tunnistettu Niinistön sihteeriksi"

Niinistö syyllistyi menettelyssä rikokseen Yhdysvaltain kansalaisen ihmisyyttä vastaan.

" Kun isot rummut alkavat raikamaan rapakon takana se tarkoittaa sitä että Oba joutuu poliittisen uskottavuutensa takia olemaan sotilaansa etulinjassa.

Jenkeille jos mitä sotilaansa vahingoittaminen on erittäin tuomittava asia eikä Niinistöllä ole casessa diplomaattista koskemattomuutta rapakon takana.

Tämän surkeammaksi ei Niinistö enää voi Suomen ja USA:n välejä pilata mutta homekorva Niinistöllehän asia ei ole enää ajankohtainen eläkkeelle siirtyminen ja miettimään tekojensa seurauksia ulkona yhteiskunnan näyttämöltä on Saulin sarka

http://www.hyvaterveys.fi/keskustelu/3002949/ketju/auroran_sairaala

"Me käymme tätä taistoa vain siksi että me todellakin vaadimme että Suomi tarvitsee Kekkoslinjan presidentin Sauli Niiinistö ei ole sellainen"

Äänestä

Niinistön kyvyt riittää pelkästään marjanpoimintaan ja puhelinsoittoihin luonto-iltaan siinä kaikki

Ukko virasta heti ja Tarja Halonen poikkeusvaaleilla takaisin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jäbä45 kirjoitti:

Presidentti Niinistön suosio on korkeammalla kuin koskaan

Tasavallan presidentin Sauli Niinistön kansansuosio jatkaa tasaista kasvuaan ja on nyt korkeammalla kuin koskaan ennen.

Tuoreimman HS-gallupin mukaan 86 prosenttia suomalaisista on sitä mieltä, että Niinistö on hoitanut tehtävänsä erittäin tai melko hyvin. Erinomaisen arvosanan antoi yli kolmannes eli 37 prosenttia.

hs

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu