Ymmärrän hallituksessa olon vaikeuden, mutta nyt ei hyvä heilu persuille. Timo Soini ja Jari Lindström ovat ainoat ministerit joista julkisuudessa kuuluu mitään. Soini on ikävä kyllä joutunut myymään kaikki periaatteensa pitääkseen hallituspaiat persuilla. Seuraavat vaalit tulevat olemaan katastrofaaliset meille perussuomalaisille, valitettavasti. Nyt on vihoviimeinen hetki Timon lyödä nyrkki pöytään ja lopettaa Kreikasta hyvän puhuminen. Jo vuosia sitten Soini on todennut Kreikan maksukyvyttömyyden, ja nyt heidän ylimielinen käyttäytyminen maksumiehiään kohtaan on viimeinen pisara. Antakaa Kreikkalaisten itse hoitaa asiansa ja erottakaa heidät euroopan unionista ja eurosta. Kreikan köyhää kansaa tulee auttaa humanitäärisen avun kautta, mutta itsehän he valitsivat puolensa. Tsipras vaatii 30% leikkauksia lainoihin. Kuinka hän voi vaatia yhtään mitään? Hanat kiinni ja HETI!
Itku päsee. Ei hyvältä näytä
7
<50
Vastaukset
- kirjoitustaidotonko
ai päsee??
- Mohican
Kolme viikkoa, ja maailma sekoitettu jo huomattavasti ennen persujen aikaa. Neljä vuotta aikaa koettaa paikata näitä aikaisempien hallitusten töppejä, ja koettaa pähkähullun EU;n ajatuminen sotaan silkkaa tyhmyyttään. Muilla ministereillä ei ole tällähetkellä menossa mitään oleellista - josta juttua riittäisi.
- En-saata-ymmärtää
Mihin sotan eu ajautuu? Perussuomalaiset ajautuu oppositioon ja kannattaja katoon jos meno ei muutu.
- Mohican
En-saata-ymmärtää kirjoitti:
Mihin sotan eu ajautuu? Perussuomalaiset ajautuu oppositioon ja kannattaja katoon jos meno ei muutu.
Ihanko oikeasti olet sitä mieltä, että kanssasi maksaa vaivan . . .
Mohican kirjoitti:
Ihanko oikeasti olet sitä mieltä, että kanssasi maksaa vaivan . . .
Et ymmärtäne sitä, minkä sopimusten pohjalle EU on perustettu.
- Taasmennään
Nonnii! Merkel ja Hollande avaavat ovia jo uusille neuvotteluille. Euroeliitti kumartelee ja Tsipras kukkoilee. Populisti lypsää lainaehtoja uusiksi.
- 741258
Kovin on munatonta meininkiä euroopan päättäjiltä. Kreikka ja Venäjä pitää pilkkanaan, eikä kukaan sano mitään. Jossain vaiheessa joku koetti sanoe, että voi voi, ei noin saa tehdä. Kreikka teki kuitenkin ja nyt Merkel ja Hollande rakentavat uutta tukipakettia, miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708