ALS-taudistakin voi parantua yliluonnollisesti

GodIsLove1234

Tässä linkit jossa nainen kertoo parantuneensa ALS-taudista:
http://www.tv7.fi/vod/player/?program=9753
https://www.youtube.com/watch?v=RNHmFRO9VJo

Suosittelen oikeasti, te ketkä sairastatte mitä tahansa sairautta niin katsomaan tv7:n ohjelma-arkistosta "yliluonnollista"-ohjelmaa (http://www.tv7.fi/vod/series/?series=71). Siellä on eri aiheita ja kun sivua vierittää alaspäin, niin ohjelmia löytyy lisää. Aiheina on esim. nainen parani syövästä, vapautus "parantumattomasta" skitsofreniasta, ym.

Tiedän vain miltä tuntuu kun lääkäreiltä saa "tuomion" ja itse tuomioni sain parikymppisenä kun elämäni piti olla edessä. Oli kamalaa katsoa kun muut suunnittelivat elämäänsä ja itse en sitä voinut tehdä koska näin että elämäni oli loppu, mutta toivoa on silloinkin kun tuntuu että sitä ei ole.

Noi seurakunnatkin mitä laitoin niin ei siellä ketään pyydä mitään sisäänpääsymaksua tai mitään tuollaista. Siellä oikeasti halutaan auttaa ihmisiä. Jumala parantaa ja ihminen on välikätenä vain.

Suosittelen katsomaan noita ohjelmia, siinä ei häviä mitään! Voit ainoastaan voittaa.

Tuolla tv7:lla on sellaisiakin ohjelmia mihin voi vaikkapa sähköpostitse tai puhelimitse laittaa rukouspyynnön mistä asiasta vain, vaikka taloushuolista, avioliittohuolista, sairauksista, masennuksesta, epätoivosta, mistä vain. Eikä maksa mitään!

Toivon oikeasti voimia kaikille jotka kärsivät ja halusin vain kertoa oman kokemukseni että toivoa on. Tiedän niin sen tunteen ja epätoivon, surun ja raskaan taakan kun sairastaa, se olotila on mustaakin mustempi. Mutta Jumalalle kaikki on mahdollista.

0

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ampuminen kylpylässä

        Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
        Naantali
        75
        1749
      2. Naantalin kylpylän ampujat

        Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
        Maailman menoa
        24
        1226
      3. Kemijärvellä vesionnettomuus

        Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
        Kemijärvi
        34
        1122
      4. Hei, voitko kuunnella

        Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
        Ikävä
        135
        933
      5. Joku porukka lähtenyt täältä

        Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
        Ikävä
        189
        836
      6. Miten yrität

        Vielä saada kaivattusi?
        Ikävä
        64
        704
      7. 77
        642
      8. Olipa yllätys

        Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
        Kotimaiset julkkisjuorut
        192
        629
      9. On todella ikävää

        Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
        Ikävä
        79
        608
      10. Tuletko tänään

        Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
        Ikävä
        49
        581
      11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

        Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
        Ikävä
        32
        528
      12. Ottanet yhteyttä

        Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
        Ikävä
        55
        517
      13. Muutto auto hakee sut tänään!

        Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
        Ikävä
        57
        502
      14. 36
        484
      15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

        Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
        Ikävä
        25
        457
      16. Kai sä mies ymmärrät..

        ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
        Ikävä
        28
        432
      17. En tiedä mitä sanoa

        Siksi en vastannut😔
        Ikävä
        33
        423
      18. Jos kaivattusi olisi

        Vieressäsi niin mitä tekisit?
        Ikävä
        40
        417
      19. Kiinni jäit

        Ei olisi uskonut sinusta
        Ikävä
        17
        417
      20. Päivän galluppi

        Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
        Sinkut
        82
        398
      Aihe