Mäenpää kannattaa Petteri Orpoa(mutavyöry)

AriKokkolasta

Olavi Mäenpää tuki eduskuntavaaleissa Petteri Orpoa. Tähän on sittemmin selvinnyt syynsäkin. Orpo pyrkii saamaan Suomeen loputtomia määriä afrikkalaisia, syyrialaisia jne.

"– Orpolle tehdään täysillä työtä, vahvistaa Mäenpää, joka ei asettunut itse ehdolle vaaleissa."
"– Hän tuli ilmoittamaan tuesta ja sanomaan, että haluaa auttaa vaalityössä. En ole koskaan kieltänyt ketään auttamasta, sanoo Orpo."

http://www.aamuset.fi/naista-puhutaan/uutiset/maenpaa-tukee-orpoa-vaaleissa

Orpo on heti ensi töikseen sisäministerinä pyrkinyt saamaan kiintiöt välimeren "mutavyörystä" Suomeen
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/orpo ylella suomi taipuu pakolaiskiintioihin-37280

7

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • boxbox

      Mäenpään nyrkkiseurassa on puutetta nykyään nyrkkeilijöistä, menee kaupungin stipendihanat pian kiinni, jollei Petteri saa Turkuun pian lisää ählämipoikia Olvin valmennukseen.
      Seuran tilit on pahasti punaisella, sihteeri/huoltaja Plösö Jokisella ei ole enää piikki auki lihapiirakoihin Kalluun grillillä.

    • km-tarkkailu

      Onko mistään Mäenpään edesottamuksista ollut koskaan mitään hyötyä?

      Puhun nyt siis politiikasta ja maahanmuuttokriittisestä näkökulmasta. En ole turkulainen, mutta ainakin Mäenpään valtuustovuosina Turun katukuva vaikuttaisi "värittyneen" aikas huomattavissa määrin.

      • Rotannaama

        Erinomaisesti on Meänpää valtuustovuosiensa aikana onnistunut Turkua ählämöittämään, tai kuten he sanovat, rikastuttamaan.
        Toki epäonnistumisiakin on tullut, mutta näitähän paljon yrittävälle väistämättä tulee pitkällä uralla vastaan. Mm. Rakennettu Suurbasaari meni nurin, eikä muistoksi jäänyt kuin suurvelat. "Rahaa se vai on" lohduttavat turkulaiset veronmaksajat Olvia. Eipä rukouskutsutkaat kai'u Aurajoen vartta kesäillassa, saati hänen itsensä pitämät koraanitunnit Auran aalloilla.

        Pitkä ja tinkimätön ura syö miestä, se näkyy myös päälle päin. Kiikkustuoliin oli viimein siirryttävä. Onnekseen työlle löytyi jatkaja jota voi kiikussa höperehtiessä tukea, Petteri Orpo.


    • raiskaus

      Täytyypä oikein onnitella Olavia!

      Kannattamasi Petteri Orpo kertoi hymyssä suin uutisissa, että Suomi ottaa vapaaehtoisesti 800 laitonta eurooppaan tunkijaa. Luku sisältää ISIS-taistelijat.

      Tästä kakusta toivotaan nyrkkeilyseuran stipendin saajiksi mahdollisimman montaa. Epäisänmaalliset Petteri Orpo ja Olavi Mäjenpää majoittakoon tuon sontaläjän.

      • LahtiNational

        Muistan jo 90-luvulla, miten eräs tunnettu henkilö varoitti minua: "Älä milloinkaan luota Mäenpäähän. Pohjimmiltaan hän haluaa vain muslimeja ja afrikkalaisia Suomeen!"


    • Jatsipatu

      Mäenpää on katkera vahnus. Mikään ei tähtää enää mihinkään muuhun kuin PS:n solvaamiseen. Olavi olisi valmis vastaanottamaan miljoona afrikkalaista, jos vain Soini menettäisi ulkoministerin salkkunsa.
      Lisäksi raju katkeruus tietysti Maria Lohelan suuntaan.

      Olavin lyöttäytyminen sisäministeri Orpon kelkkaan on kylläkin mysteeri, onhan Orpo koko sisäministeri aikansa käyttänyt mamujen haalimiseen. Mutta jonkin kortin varaan Olavin on kaikki laitettava, kunhan on PS:ää vastaan.
      Eipä Olavi varmasti arvannu kuinka syvälle somalin tikistämään höyryävään poliittisen nokkansa jälleen kerran tuuppaa Orpon myötä.

      No summa summa, Mäenpää ei vaikuta enää politiikassa ja ikänsä puolesta ei tule enää vaikuttamaankaan.

    • Kylymämies

      Mäenpään liimautuminen Petteri Orpon perskärpäseksi, osoittaa Mäenpään poliittisen vaiston puutetta.

      Kuten 2000-luvun vaihteessa, hän menetti tulevaisuutensa valtakunnan politiikassa isottelullaan Timo Soinin kanssa.
      Jos Mäenpää olisi silloin osannut asiansa hoitaa, niin hän 100 % varmuudella istuisi tällä hetkellä eduskunnassa Teuvo Hakkaraisen vieressä ja saisi silloin tällöin jonkun lööpin iltapäivälehtiin.

      Mutta kun jotain puuttuu aivoista niin ei öyhöttämällä tämän enempää saavuta.

      ajatteli entinen äänestäjä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3996
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1306
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1195
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1051
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      951
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      924
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      911
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      902
    Aihe