Romutusseteli superbista tuli. Vein viime vuotisen skoda superbin romutukseen ja sain 1500e setelin ja pääsen nyt ostamaan auton. Ajattelin ostaa toyotan koska sillä voi ajella jopa yli vuoden. Skoda oli vuoden jälkeen jo aivan loppu. Vaihteisto ja kone olisi pitänyt jo uusia ja hyvitykset oli kaikkea 250-500e välillä. Nyt on olo kuin lottovoittajalla kun sain jopa 3 kertaisesti siihen mitä oletin saavani.
Sain 1500e romutussetelin
Idänskodan
754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä niinpaljon nauroin vastauksellesi että ihan vatsasta sattuu. Loistava oivallus ja siitä papukaijamerkki. Lobotomiaa näköjään vieläkin on käytössä.
Et valehdellessasi tainnut huomata, että romutussetelin saa vain yli kymmenen vuoden ikäisestä autosta.
..niin ja romutetun auton tilalle on ostettava UUSi auto. Eihän Eenokilla sellaiseen ole varaa.
On näitä skoda tarinoita suuret määrät. Monet eivät uskalla edes kertoa omaansa, kun nauru on niin railakasta.
Skoda on minusta röppönen, johon ei kenenkään pitäisi koskea.
Onhan paskakärpänenkin sellainen, että se lentää pas.ka kasaan heti kun sellaisen havaitsee.
Tojotat ne kasataan niin laatuosista että joutuvat kutsumaan takaisin VAIN
yli 3 miljoonaa autoa korjattaviksi
Tämä siis tojotan janissanin yhteismäärä.
Turvatyynyt on paskoja näissä autoissa.
Turvallisuudesta kun on VARAA autonvalmistajalla tinkiä.
hyvä etu, halvin tapa eroon skeidasesta
Sori, en ollenkaan lukenut edellisiä kirjoituksia, joten myönnän trollanneeni. Romutussetelin saa vain yli 10 vuotta vanhasta autosta, ja sen voi käyttää vain uuden auton ostamiseen. Sellaiseen minulla trollinreppanalla ei ole varaa.