Windows vista home

Vistaa

Käytössä noin 6-7v vanha kannettava Hp Pavillion. Suoritin 1.6-1.7 GHz. Muistia 2Gb ddr2 667. Käyttis Windows Vista Home. Kone ei enää käynnisty työpöydälle. Ilmoittaa englanniksi ehkä jonkun käynnistys tiedoston puuttuvan! Pääsee kyllä F8 vikasietotilaan. Jos sieltä valitsee aikaisemmin toiminut kokoonpano rupeaa korjaamaan konetta. Palkki kulkee eikä mitään korjausta tapahdu. Vistasta oli tehtynä levyn käyttöjärjestelmän varmuuskopiointi levy. Levy on kuitenkin hävinnyt! Saako vistaa mitenkään toimimaan? Minulla käyttämätön Windows Vista Home päivityslevy. Voisiko siitä olla apua? Levyllä pitäisi jotenkin voida suorittaa myös täydellinen asennus! Joskus yrittänyt täydellistä asennusta mutta asennus on topannut eräässä vaiheessa. Ilmoittaa ettei löydä jotakin tiedostoa. Liian vanha kone Windows 7 asennukseen.

2

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henrizvonrepeer

      Korjaamiseen kuluva aika voi olla pitkäkin, tunti .
      Luultavasti tarjoaa palautusta aiempaan pisteeseen.

      DDR2 käytettyä muistia läppäriin saa muutamalla eurolla, lisää neljään gigaan niin 7 asentunee ja toimii paremmin kuin 2gigalla. Olen ajellut seiskaa 10 vuotta vanhoissa koneissa gigan muistilla.

    • 2konstia

      Minulla oli HP Vista Homessa erillinen palautus osio koneessa. Palautuspiste toiminto palauttaa koneen edelliseen toimivaan kokoonpanoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      63
      6180
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5599
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4426
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      55
      3873
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3795
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3219
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      67
      2979
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2846
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      69
      2588
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1950
    Aihe