Kroatialaisen yhtiön taustoja selvitellään, mutta

Todellisuudessa valtion virkamiesten pitäisi nyt selvitellä erityisesti suurimman Suomalaisen rahoittajan, Outokummun kyvykkyyttä rahoittaa kymmenien vuosien ajan uuden ydinvoimalan rakentamista.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mites luulet, että valtion virkamiehet voisivat tulla sellaiseen johtopäätökseen, että valton oma yhtiö Outokumpu ei oliskaan kyvykäs rahoittaja? Kerro nyt vaikka ensin omat vajavaisuutesi alkajaisksi.
Eihän valtion syyttäjä löytänyt valtionyhtiö Patrian lajusskandaaliaakaan syyllisiä kuin alemmissa oikeusasteissa, vaikka Slovenian korkeita virkamiehiä tuomittiin omassa maassaan Patrian lahjusrahan vastaanottamiseta.

Äänestä

Saas nähdä ovatko Keskustalaiset saamassa oman "Kreikkatakuunsa" tästä Atomivoimahankkeesta. Miettikääpä vähän tulevaisuuttanne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pointno1 kirjoitti:

Todellisuudessa valtion virkamiesten pitäisi nyt selvitellä erityisesti suurimman Suomalaisen rahoittajan, Outokummun kyvykkyyttä rahoittaa kymmenien vuosien ajan uuden ydinvoimalan rakentamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu