Kroatialaisen yhtiön taustoja selvitellään, mutta

pointno1

Todellisuudessa valtion virkamiesten pitäisi nyt selvitellä erityisesti suurimman Suomalaisen rahoittajan, Outokummun kyvykkyyttä rahoittaa kymmenien vuosien ajan uuden ydinvoimalan rakentamista.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6765

      Mites luulet, että valtion virkamiehet voisivat tulla sellaiseen johtopäätökseen, että valton oma yhtiö Outokumpu ei oliskaan kyvykäs rahoittaja? Kerro nyt vaikka ensin omat vajavaisuutesi alkajaisksi.
      Eihän valtion syyttäjä löytänyt valtionyhtiö Patrian lajusskandaaliaakaan syyllisiä kuin alemmissa oikeusasteissa, vaikka Slovenian korkeita virkamiehiä tuomittiin omassa maassaan Patrian lahjusrahan vastaanottamiseta.

    • PatriaSyytönLopuksi
    • UrpilainenJ

      Saas nähdä ovatko Keskustalaiset saamassa oman "Kreikkatakuunsa" tästä Atomivoimahankkeesta. Miettikääpä vähän tulevaisuuttanne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe