Mun kaikki kaverit on koko heinäkuun muualla, joten joudun olee yksin. Yks mun kavereista on tuttunsa luona toisella puolella Suomea ja meen sinne käymään tossa heinäkuun lopulla muutamaksi päiväksi. Se onki sit melkee oikeestaa mun ainoo ohjelma kesälomalla (tai siitä mitä siitä on jäljellä). Niin ja sit meen kaverin kaa Weekend festivaaleille elokuussa. Mut se on vasta sillon ja siihen on aikaa. Kesätyötki on kaikki jo ohi(toisaalta iha hyvä vaa).
Ja joo tiiän, onha se iha kivaa joskus olla silleenki et ei oo mitää tekemistä ja olla yksin, muttaku tätä on jatkunu jo suurin piirtein kesäkuun puolesta välistä asti, joten pikkuhiljaa alkaa jo masentaa.
Ni kertokaa mitä mun pitäis tehdä nyt ku ei mul oo mitää muuta ku nukun vaa kaikki päivät ja katon telkkarii masentuneena tääl kotona ja itken sitä ku ei oo mitää ja ku oon yksin.
yksinäinen ja tylsistynyt lomalainen
hästäg_yksinäinen
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145