Naisilla tiukat mekot naisilla

Tampereen katuja kulkiessani havaitsin kuinka useilla naisilla oli liian tiukat mekot yllään.
Marokossa tuollaiset naiset kyllä pidätettäisiin ja syytettäisiin törkeästä siveettömyydestä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta emme olekaan uskonnollisesti rajoittuneessa ja ahdasmielisessä Afrikassa, vaan nykyaikaisessa Suomessa. Jos naisten pukeutuminen häiritsee sinua, niin muuta sinne Marokkoon.

Äänestä
  • Ei tarvitse muuttaa Marokkoon, marokkolaiset tulee tänne. Saksassa on jo annettu ohjeita naisille pukeutumisesta, ei tiukkoja ja lyhyitä hameita, koska vieraasta kulttuurista tulleet muslimit eivät ymmärrä sellaista ja alkavat lähennellä naisia. Ei Suomi ole sen kummempi maa, täälläkin on otettava käyttöön naisten pukeutumissäännöt, kun Petteri Orpo alkaa tuottamaan väkeä Afrikasta.

    Äänestä

Korsetillako naiset vetävät uuman niin tiukaksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


havainnoitsija_ kirjoitti:

Tampereen katuja kulkiessani havaitsin kuinka useilla naisilla oli liian tiukat mekot yllään.
Marokossa tuollaiset naiset kyllä pidätettäisiin ja syytettäisiin törkeästä siveettömyydestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu