Täydellinen asetelma! Upeasti laskeutuva trikoomekko yllä, toinen silmä aistikkaasti suurena ja takana pilkistää huippumallin avoimeksi jättämästä ovesta wc-kopin pönttö. Todellista jetset-elämää! Aikaisin herännyt mallimme kutsuukin itseään leikkisästi earlybirdiksi :)
Mitäköhän jännittävää tämä täydellinen päivä tulee sisältämään?
https://instagram.com/p/425w6JFY0Y/?taken-by=jasminmantylaofficial
Mitäköhän jännittävää tämä täydellinen päivä tulee sisältämään?
https://instagram.com/p/425w6JFY0Y/?taken-by=jasminmantylaofficial
Vastaukset 43
Vanhimmat
Miksi ei koskaan yhteishaastattelua? Pappahan se tässä stoorissa se tärkeä henkilö on, ei Jassu. Jassu jauhaa vaan samoja asioita vuodesta vuoteen, papsulta sais reaaliaikaista tilitystä ja todellista rapsaa elämästä Boron luukussa ja anopin nurkissa, kalastusretkistä ja muusta luksuksesta.
Jaska käy tekemässä vuoden työt kerralla.
Ja taas on cv:ssä lisävuosi mallintöistä :-D
Loppuvuodeksi senioritalon papsunboxiin!
Krapulainen vanha muija jossain tavaratalon vessassa.
Tästä tulee vuoden paras päivä!
Kukahan tunnettu valokuvaaja pääsee ikuistamaan GlamourCelebrityModelimme, kuka huippustylisti stailaa ja ennenkaikkea: onko päällä Rintav...eikun laalaalaa vai jotain vielä fashionimpaa?
Toivottavasti ei photoshopilla mennä pilaamaan aitoa kauneutta ja kerrankin teräviä kuvia!
Toivottavasti hakee myös todellisuuspillerit samalla. Tosi luksuselämää elääkin: makaa vuoroin mummon vintillä tai papan senioritaloboxissa :)
Mitä ne todellisuuspillerit on ja mistä niitä voi hakea?
Psykiatrilta diagnoosi ja pillerit apteekista. Niin muahahahhaa!
nysse on iltiksessa törkyviesteineen, ei jaksa ymmärtää että, Denniksellekin satelee ystävä pyyntöjä , vieläpä naisilta joita tämä arvon rouva ei tunne.
Minkä nimisiä pillereitä itselläsi on?
5000:n joukossa parit törkyviestit, oih! Pääsipä iltikseen, tuonko takia kukaan viitsii.... ettei vaan olisi itse lähettänyt itselleen. Ja maksetaanko tuosta, ei näkynyt kun vanhat kuvat.
Oho, karsastaako toinen silmä hiukan vai huono kuvakulmako ;)
Kauheeta.
Jassulla ollut sovittu tapaaminen Junton kanssa? Siellä Jassu saa taas vapaasti satuilla elostaan seiskaan?
https://instagram.com/p/44Fs0eFY7y/?taken-by=jasminmantylaofficial
Pitäisikö siellä olla joku mukana "kontrolloimassa" Jassun puheita?
Papsu voisi olla oikomassa vaimonsa huuhaa jorinoita? Tulisi jutuista uskottavampia.
Ei Dennis taida pystyä oikomaan, ei ole samanlainen kansainvälinen kosmopoliitti kuin vaimonsa joka ajattelee englanniksi, puhuu sitten puutaheinääkieltä. Kyllä se on parempi Denniksen olla melkein ikäistensä seurassa Oulussa.
Mitäs sitten, jos papsu vähän kiksahuttaa äitimuoria, kun Yazzo on maailmalla? Kertoiskohan kumpikaan Jassulle, vai ei? Käyhän se Jazzokin vieraissa siellä Hellsinkissä...
Missä se Dennis muuten on nyt, joko se matkusti takaisin saarelle vai jäikö se tosiaan Ouluun könöttämään mummonmökkiin? Ei varmaan ainakaan Helsingissä mukana, eihän nyt ulkomaanelävää voisi kiinnostaa Suomen pääkaupunki... Mitäs paikkoja se Pappa onkaan nyt nähnyt Suomesta, Oulu, Kuusamo ja Rovaniemi? Jos jäi Ouluun niin toivottavasti ottaa edes pubikierroksen Helgan kanssa tai vaikka yksinään.
2 x seiskatorvelo = vessanpönttökamaa.
Siis toihan on ihan hyvä juttu, muistaa sitten jälkeenpäin missä kaikissa paikoissa on käynyt pask.lla.
Sen tyyli on halpa juntti, seurako tekee kaltaisekseen.
Ystäviä ei ole - lienee niin että Jaskasta ei juuri tykätä.
Jasminilla on sopimus Iltasanomien kanssa 10 lehtijutusta tämän vuoden aikana. Viikonlopun IS:ssä Jasmin virnuilee oikein "pääkannessa". Tämä on sisäpiiritietoa olkaa hyvä.
Ahaa. Ilmankos Jasminia koskevissa nettijutuissa on tiukka sensuuri.
Herrinjee, 10 juttua. Mistä ihmeestä se kaivaa aiheet tai keksii yhtään mitään uutta. Mäkään en tahdo saada aikaseks 10 eri aihetta..
1. Vanhat mieheNI
2. Yh-äitiNI
3. AborttiNI, lapsettomuuteNI
4. RaittijuoppouteNI
5. PetturuuteNI
6. AlkoholismiNI
7. DieettiNI, kotijumppaNI eli terveellinen elämäNI
8. SeksielämäNI, sis. törkypostiNI
9. Komenteleva isäNI
10. HampaaNI, hiukseNI, tissiNI, jalkaväliNI, pisamaNI eli ne maksaläiskät naamassaNI
11. TulevaisuuteNI.............Heeeeei, onneksi olikin vaan kymmenen haastista!
Iltasanomien juttusarja Jassusta tältä vuodelta:
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1422539321826.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1429018354180.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1430722285758.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1432789525110.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1429167410703.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1432874475275.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1435542255893.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1436251479856.html
Ensi viikonloppuna ilmestyvässä lehdessä on juttu Jassusta ja sitten syksyllä vielä yksi juttu ehkä avioerosta :)
Iltapäivälehdet ja Seiskat ei tajua että moni ei osta lehteä juuri tuon turhan tyrkyn takia. Siinähän julkaisevat, ja itkevät huonoa myyntiä. Ei tulisi mieleenkään tilata Seiskaa, niin kauan kuin tyrkky on blogistinaan.
Päin vastoin. Lehdethän lisäävät myyntiään juuri näillä jutuilla. Sinun lehtien ostamattajättäminen ei myyntiin vaikuta hönkäsen pöläystä.
Meitä on kyllä muitakin, jotka eivät halua tyrkkyjen rahapussia lihottaa.
Mutta aloituksen kuvaan: kylläpä ihanan luonnollisesti silmät kierossa muikistaa huuliaan poseerausasentoon tuo 90-luvun alkuun jämähtänyt Jasmin Mäntylä.
Hänellä on ilmeisesti ns. lazy eye?
Näyttää ihan keharilta (en tiedä onko), mutta eipä siinä mitään. Ihan kiva kun on näitä "toisenlaisiakin" malleja, olemmehan moniarvoinen ja suvaitsevainen yhteiskunta.
Myös minä jätän (ja olen jättänyt jo jonkin aikaa) iltapäivälehdet ja naistenlehdet ostamatta. En tod. halua maksaa sisällöstä, jossa on tyrkkyjukkiksia. Heistä voi lukea ilmaiseksi netistä, ja nauraa....
Roskasta ei kukaan maksa, nauraa saa ilmaiseksikin.
Kiitos Seiskatorvelot - elämänne on tragikomediaa :-)
Kyllä lehdet aina haluaa mieluummin pitää sen yhdenkin asiakkaan kuin menettää sen. itse en oo seiskaa ostanut aikoihin, joskus 90-luvulla jopa tilasinkin sitä joskus, mutta ei siis enää, jutut on niin mitättömiä. Ja Jassu/Nina Mikkonen tai joku vastaava turhake ei lehtien myyntiä nosta. Mutta jos papsun kuva saadaan paakanteen ja siitä haastattelu, lupaan ostaa sen lehden.
Mites se nyt seiskan päätoimittajan mukaan menikään, että avioero myy eniten. Se on siis Jassulla piakkoin edessä, kiitos seiska!
Seiskassa ei muita juttuja olekaan, kun näistä turhakkeista kertovia, mutta silti lehti menestyy. Samoista aiheista on tämä suolipalstakin retosteluja täynnä. Että kyllä kiinnostuneita Jassusta, Tuksusta, Ninasta, Oskarista ym. toilailijoista riittää.
Krapulainen vanha muija jossain tavaratalon vessaosastolla.
Upea kansainvälinen karsastus!
Ja ihana tausta: puhtauttaan loisteleva vessanpytty. Shineshineshine. Olis ees tajunnut pistää kopinoven kiinni. Mutkun ei nää kuin oman pärstän, joka sekin niin väsyneen näköinen, et ois kuvaaminen saanut jäädä toiseen kertaan.
"Ukko" kysyy kommentissa: "Pärnu, Viro suuntana?"
Eli onko tämä kolhotar lähtenyt Junton kanssa Viroon? Ilman papsua?
Hitto että tunnen myötähäpeää, jos papsu on taas jätetty Oulun mummoilupirttiin odottelemaan...
Juntti on sen ainut "ystävä". Kiitos Seiska!
Varmuuden vuoksi sitten vielä toinenkin vessaselfie:
https://instagram.com/p/44bJ7NlYxg/?taken-by=jasminmantylaofficial
Alimman petturikastin leimat otsassa #thatsme
Jasmin ja Denu on out. Liisa ja Arto on nyt In, Seiska voisi tarjota Lissulle blogisopimusta , Arto ja Liisa ovat uusi julkkismaailman tähtipari. Ihanaa.
Olisikin lehdessä jotain ihania tuhkimotarinoita. Ja jotain uutta ja sähäkkää...
Ei, samaa vanhaa *********. Perheen ainokaisia, lellittyjä lapsia. Huomiota liikaakin saaneena. Miten voikaan olla erilainen ihmisen elämä. Huvittavinta on miten yleensä ainoat lapset (yleensä tytöt) ovat järkyttävän itsekeskeisiä. Joillain on todella tuhkimomainen sykähdyttävä elämäntarina. Tämä ei kuulu niihin.
Jassukkahan on mm. Kertonut joskus kirjoituksissaan, miten ihanaa on, kun äidillään ei ole muita lapsia. Hän vain. Kertoo kirjoittajastaan kaiken. LOL
Saanut syntymässä liian vähän happea. FAS?!?