Tämä Obaman juoksupoika ei ole ymmärtävinään itä-Ukrainalaisia ja niiden toiveita, vain Kiovan kaappareita Obaman ohjailemana !
Putin kuuntelee molempia osapuolia ja myös avustanut, se on kusipää Kanervan aivoista pyyhitty pois ?
Kanerva Etyjin suurin huijari,Suomen edustajana
10
<50
Vastaukset
- azd
Olisi parempi, että me suomalaiset pyyhimme kätemme Ukrainan sodasta. Antaa slaavien (ukrainalaisten ja venäläisten) tapella keskenään. Sodat loppuu sotimalla.
Slaavit ovat vihoissaan keskenään vielä pitkään. Ja sehän vituttaa fasisti-Duginia sekä muita suur-Venäjää rakentavia panslavisteja. - iiijjj
Älä yritä tiltu !!!
Venäjä on jälleen kerran siirtelemässä rajojaan naapurimaidensa kustannuksaella.
Nyt sattuu Ukraina olemaan vuorossa johon ovat hyökänneet venäläiset "lomalaiset" oikein panssarien voimin.- voihan
Hep, hei ETYJ-1975 ei edes ollut valtiota nimeltä Eesti, mutta nyt tämä myös Virona tunnettu valtio johtaa Suomen ulkopolitiikkaa ja sanelee talouden ehdot.- Sissot on nussineet meikeläiset päättäjät nukuksiin.
- Abrahamm
Kanerva on meidän uus Kosola ja kohta vaatii samoin hyökkäyskoaliitiota Venäjää vastaan ja sen jakoa 1942 malliin.
Suomi 1941 poisti Saksan tavoin Puolan ja Norjankin maailmankartalta, jotka sen täysin unohtaneet historiasta ?- Sekavaa_
"Suomi 1941 poisti Saksan tavoin Puolan ja Norjankin maailmankartalta, jotka sen täysin unohtaneet historiasta ?"
Siis mitä?? Yritä keskittyä kirjoittaessasi viestejäsi. Lauseesi ovat aina yhtä sekavaa tajunnanvirtaa. - Stirlitz
Sekavaa_ kirjoitti:
"Suomi 1941 poisti Saksan tavoin Puolan ja Norjankin maailmankartalta, jotka sen täysin unohtaneet historiasta ?"
Siis mitä?? Yritä keskittyä kirjoittaessasi viestejäsi. Lauseesi ovat aina yhtä sekavaa tajunnanvirtaa.Ei ole eka kerta kun tämä Pietarin trolli on on kännissä paskantamassa internetin kautta. Ei ole oppinut vielä käyttämään peräsuoltaan.
- Abrahamm
Stirlitz kirjoitti:
Ei ole eka kerta kun tämä Pietarin trolli on on kännissä paskantamassa internetin kautta. Ei ole oppinut vielä käyttämään peräsuoltaan.
Siinä vastaajan näyte lännen demokratiasta ja kannanoton korkeasta tasosta, ei toiveita Suomellakaan Kreikka kakkosena !
- johtojo
Suomen johto jo Nato/länsikiimassa ottaa käskyjä Viroltakin!
- Oletpelle
Vitun venäjäkiimavajakki. Sinä pelle retostelit täällä ennen vaaleja, että hallitus menee vaihtoon ja suunta vaihtuu. Tollona menit äänestämään persuja.. Tuomioja oli sentään kokenut ulkopolitiikan veteraani, Soini pelkkä sutkauttelija!
- Päkmanni
Aarahammi rassa, kun emäntä häippäs. Nyt häätö uhoaa Puttiini kainalos. Aabrahammista, ei emäntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703