Loppu on lähellä

Hienoahommaa

13

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mukavaa_luettavaa

      Tuo on ehdottomasti päivän paras uutinen.

    • voevenäjä

      Se tietää Suomessa lisääntyvää "haarakonttori" toimintaa. Hinnat laskee ja suomalaiset miehet kiittää.

    • Jos Venäjän taloutta verrataan Suomen tai EU:n talousnäkymiin, niin Venäjällä pyyhkii tosi hyvin. Siellä ei ole sellaisia leikkauksia kuin Suomessa, eikä se kamppaile Kreikan tilanteen synnyttämän kriisin kanssa, kuten EU. Euroopan Unioni on todella kriisissä ja sekasortoisessa tilassa.
      Venäjällä on myös hyvät taloudelliset suhteet Kiinaan, Intiaan, Etelä-Afrikkaan ja Brasiliaan, joiden kanssa se on perustanut yhteisen kehityspankin, jonka toiminta alkoi eilen 7.7.15 Moskovassa pidetyllä kokouksella. Tämä merkitsee sitä, että Venäjä ei tulevaisuudessa ole enää riippuvainen USA:n ja EU:n hallitsemasta Maailmanpankista ja IMF:stä.

      • Leikkauksia

        Venäjällä tehdään leikkauksia joka sektorilla paitsi armeijan määrärahoissa, joka on pyhä lehmä varsinkin Putinin Venäjällä.


      • Juuvaiei

        No heippa taas Sakari pitkästä aikaa. Kerroppas nyt. Miten Putinin palkalla voi kerätä tuollaisen omaisuuden?
        http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062719941984_ul.shtml
        Meidän Sauli tienaa nykyään noin kahdeksankertaisesti mitä Putin eikä pääse omistuksissaan lähellekkään. Ja kyllä, Saulilla hallitsijana vasta vähän aikaa mutta taisi tienäta pääministerinäkin enemmän kuin Putin presidenttinä.


      • Deronda

        Sinulla onkin erinomainen suositus talouspolitiikaksi. Laitetaan täällä Suomessakin eläkkeisiin varastoidut rahat nykyiseen kulutukseen.

        MItä sinun mielestäsi pitäisi tehdä Venäjällä vuoden päästä, kun kassa on tyhjä?


      • Melkoista_sontaa

        Katselin kolme sekuntia tuota paskaa ja suljin selaimen. Lyhyt elämänkaari on myös niillä lappusilla, joita Jehovan todistajat ja muut hihhulit tarjoavat minulle luettavaksi.


    • Hyväjuttu_

      Venäjän taloudella on kusiset paikat. Öljyn hinta on alhaalla mahdollisesti vielä pitkäänkin, varsinkin jos Iranin vastaisia pakotteita aletaan löysätä ja iranilainen öljy virtaa markkinoille. Erittäin hyvä asia.

      • 669966

        Niinpä ja samalla muutkin raaka-aineiden hinnat melko pohjilla.
        Tappiolla venäjä joutuu öljyäkin myymään tänäpäivänä, sen tuotantokustannukset ylittää reippaasti öljyn hinnan.


      • Kallistasotaa

        Ulkomaiset sijoittajat alkoivat poistaa sijoituksiaan Venäjältä jo viime vuoden alkupuolella, Krimin miehityksestä lähtien. Venäjä ampui itseään pumppuhaulikolla jalkaan Ukrainan sotaretkellään..


    • Lahovenäjäkaatuu

      Ja Lavrovin isoleuka senkun uhoaa jotta Krim on loppuunkäsitelty ja kestäköön pakotteet vaikka ikuisuuden.
      Valtava uho kertoo jotain hmm...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      97
      962
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      898
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      728
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      496
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      487
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      476
    Aihe