Laitoin tämän asian vireille enkä ole saanut yhtäkään vastausta.
Mistä tämä kertoo?
Aihe: Rikospoliisille ja laillisuusvalvojille - Fw: Re: vastaus tiedusteluun
Lähetetty: 4.7.2015 15:31
Lähettäjä: asko.kervinen@saunalahti.fi
RIKOSPOLIISILLE JA LAILLISUUSVALVOJILLE
ASIA
Tutkintailmoitus, koskien Veikko Mäen törkeää ja loukkaavaa sähköpostiviestiä.
SELOSTUS JA PERUSTELUT
Perhettäni ja omaisiani on kiusattu vuosia laittamalle minut syyttömänä kymmenien tuhansien eurojen maksuihin toisten tekemistä rikoksista ja siten loppuelämän velkavankeuteen, joten kohteliaimmin ilmoitan, että nyt tuli mitta täyteen törkeyden osalta.
Tämä tutkintailmoitus menee tietysti Kotkan poliisilaitoksen rikoskomisario Juha Junkkarille, joka pikavauhtia siivoaa asian piiloon. Tiedän, että yritätte horjuttaa henkistä tasapainoani kaikella mahdollisella tavalla, mutta ilmoitan, että minäkin hallitsen jotenkin lain ja osaan jonkinlaisen itsepuolustuksen.
VAATIMUKSET
Vaadin Mäelle teon kuvauksen mukaista rangaistusta 4 kalatyylisestä viranomaismenettelystä ja törkeästä käytöksestä oikeushenkilönä. Alatyyliset seikat ja todisteet ilmenevät jäljempänä olevista sähköpostiviesteistä, joista otan jäljennökset liitteineen rikosasian asianomistajakuulusteluun.
Vahingonkorvausvaatimuksen esitän asiassa myöhemmin. Tämän tutkintailmoituksen laatimisesta vaadin korvausta 150,00 euroa. Tuntiveloitukseni on 150,00 euroa tunnilta.
ASIOIDEN TAUSTAA
Tavastilan kentällä ruttukulli kourassa.
4.7.2015
Asko Kervinen
--- Alkuperäinen viesti ---
törkeitä
Aihe: Re: vastaus tiedusteluun
Lähetetty: 4.3.2015 10:61
Lähettäjä: asko.kervinen@saunalahti.fi
Se, että olen esittänyt Teille laillisilla oikeusturvakeinoilla tutkittavaksi epäselviä rikosasioita ja erityisesti poliisi Juha Taipaleen isänmaallisia tekoja ei oikeuta Teitä ryhtymään haistattelulinjalle ja muuhun alatyyliseen viestintään.
Haminassa 4.3.2015
Lähettäjä Veikko Niemi
Lähetetty 3.3.2015 11:09:34
Vastaanottaja asko.kervinen@saunalahti.fi
Tiedoksi.
Arvoisa Asko. Koita saatanan kusipää jo vihdoin tajuta että oikeuslaitoksen väki on jo täysin vittuuntunut sinun turhanaikaisiin valituksiin. Oikeiden asioiden käsittely viivästyy jos sinun vähämielisiä postauksia joku alkaisi selvittämään. Ne eivät johda paperikoria kauemmaksi. Siitä saat olla varma.
Ota siis se ruttuinen kulli tärisevään kouraasi ja lähde sinne Tavastilan kentälle ulkoilemaan.
Luisteluhan siellä ei enää onnistu mutta kyykkyhypyt kyrpä kourassa on hienoa ajankulua sekä sinulle että ohikulkijoille.
Ja saahan siinä lisäksi raitista ilmaa.
Meillä täällä virastossa on kahvikeskusteluissa tuotu esiin vertaus että Asko Kervinen on sekä melkoinen hölmö että tyhmä kuin saapas. Äänestimme leikkimielisesti saapasasiasta ja mainittu vertaus sai ääniä 5/17 ja toinen tuloksen 11/17. Yksi äänesti tyhjää.
Tämä voittanut vertausehdotus piti yhtä kumisaapasta liian pienenä arviona ja kannatti kahden tai kolmen saappaan mallia ja neljänteen varattiin varmuuden vuoksi optio.
T:VN
Liite: koivulan.koulu.jpg 113 kt Näytä
Kerviselle ei vastata
9
<50
Vastaukset
- asko-sperminen
Halaun tässä nyt myös korostaa, että veloitukseni on 150€ tunti.
- Haastemies.N.M
En minäkään vastaa Kerviselle.Ei kuulu toimen kauniiseen kuvaan.
Toiseen suuntaan yhteys pelaa jo hieman paremmin.- Hallan.satama
Kervinen joutuu maksamaa sen kaiken mitä on itse hölminyt.Ja maksaa korkojen kera tahi löytääpi itsensä Maretaariumista.
- K.Virtanen
Hallan.satama kirjoitti:
Kervinen joutuu maksamaa sen kaiken mitä on itse hölminyt.Ja maksaa korkojen kera tahi löytääpi itsensä Maretaariumista.
Ei Maretariumiin kiitos.Ei ne kalat ole sellaista ansainneet.
Jotain muuta mikä ei myrkytä viattomia sivullisia.Luonto ja Kymenlaakso kiittää.
- MUSEOMESTARl
Tappouhkaaja se vaan jaksaa vouhkata.
- Varo.ettet.ole.kusessa
Siis onko Asko mielestäsi joku uhkaaja? Olepa varovainen.
- tarkkaile.postiasi
Varo.ettet.ole.kusessa kirjoitti:
Siis onko Asko mielestäsi joku uhkaaja? Olepa varovainen.
Oletko mielestäsi ihminen?Olepa varovainen,olet pelkkä astinlauta ja orja.
- TKMO
Hieno Veto!
- TKMO
Laitoin tämän asian vireille enkä ole saanut yhtäkään vastausta.
Mistä tämä kertoo?
Siitä, että elämäsi on turhaa ja kurjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692