minne turussa syömään?

eli opiskelijan budjettiin sopivaa ravintolaa etsin. sanokaa myös vastauksissanne hintataso
71085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

siellä taitaa olla halvinta ja muutenki noissa ketjupaikoissa. Kybällä saa mahan täyteen. Mut laadusta en mee vannomaan, muutenki on ruvennu ällöttää noi kejupaikat. Tietty sit kans kinke- ja kebabbipaikat. Kantsii mennä lounasaikaan Red Dragoniin Brahenkadulla. 5 euroa, sisältää alkukeiton, valinnanvaraisen ruuan ja kahvin/teen. Ja jos on rahoissa ni myös iänikuinen friteerattu banaani ja jätski on nannaa.

Viimeksi olin Sergio`s-raflassa. Italialaisten pitämä, ah mikä tunnelma ja loistavaa palvelua ainakin kauniille naisille :) Ja ihanaa ruokaa& viiniä, ei mitään feikkiä vaan kunnon italialaista.Mutta ei opiskelijan kukkarolla siellä kyllä joka päivä syödä.

Äänestä

...raxiin!!!
kyllä nälkä lähtee...

Äänestä
  • oltiin joskus "luokkaretkellä" raxissa. Viereisessä pöydässä oli poikia jotka käyttäytyivät kuin antiikin roomalaiset mässäysjuhlissa. kävi välillä vessassa oksentamassa että vois ahmia lisää.
    Raxin ruoka on sontaa ja rasvaista.

    Äänestä

  • yööök kirjoitti:

    oltiin joskus "luokkaretkellä" raxissa. Viereisessä pöydässä oli poikia jotka käyttäytyivät kuin antiikin roomalaiset mässäysjuhlissa. kävi välillä vessassa oksentamassa että vois ahmia lisää.
    Raxin ruoka on sontaa ja rasvaista.

    Itse olen ollut suhkot tyytyväinen Raxiin.
    olen aina ottanut vaan salaatti ja keitto jutun.(vihreä lautanen)

    Sitä voi mössöttää paljon,ilman että lihoo tuhottomasti ja vatsa tulee kyllä täyteen myös salaatista ja keitosta.

    Siellä on kyllä niitä ahmijoita, joiden lautasessa on sulassa sovussa pitsat,salaatit ja muut mössöt ja lisää haetaan ja ahmitaan niin kuin ei ikinä ois ruokaa saanut!
    -ja lapset huutaa ja juoksentelee ympäriinsä, kun vanhemmat venyttää vatsaansa :-)

    Äänestä

Minusta suht edullinen paikka on Nice Home yliopistonkadulla. En ulkoa muista hintoja mut siellä on aika paljon vaihtoehtoja ja sapuska on hyvää.

Äänestä
  • jo, mutta hinnat nousseet ja annokset pienentyneet!

    Äänestä

Mene kebabille ja jos oot opiskelija mene lounasaikaan niin saat vielä halvemmalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

eli opiskelijan budjettiin sopivaa ravintolaa etsin. sanokaa myös vastauksissanne hintataso

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu