Fiksut ihmiset lähettävät keskustelun paikkakunnalle, jota asia koskee.
Esimerkiksi Luvia ei kuulu Poriin eikä se aiokaan liittyä Poriin.
PAIKKAKUNTA ON PORI
11
<50
Vastaukset
- Nauruuntukehtuva
Yksinkertainen olmi, rauhoitu. Sait ilmeisesti akuutin ja vetisin ripulin merimetsokirjoituksesta.
- Futtari
Kaikista näistä keskusteluista mitä tälläkin palstalla aloitetaan, sua häiritsee vain ne jotka liittyy muihin paikkakuntiin? :D
Enkä nyt muutenkaan näe sillä niin väliä, ei tämä poripalsta ole hukkumassa uusiin aloituksiin...- SyykinSelvää
"Enkä nyt muutenkaan näe sillä niin väliä, ei tämä poripalsta ole hukkumassa uusiin aloituksiin..."
No kuka tänne viittii tulla enää lukemaan juttuja jotka liittyvät porin alueeseen ja poriin liittyviin asioihin, kun sinä olet terrorisoimassa palstaa jos jonnin joutavilla muiden keskestelu alueiden liittyviin keskusteluihin.
Kyllä se varmasti häiritsee kaikkia niitä jotka haluavat lukea pori palstalla poriin liittyviä, porissa tapahtuvia asioita.
... ja, tiedoksesi en ole tämän keskustelun avaaja, meitä on siis enemmän jotka haluavat palstan pysyvän PORI keskusteluna, PORIIN liittyvine, PORIN aluueella tapahtuneiiin juttuihin.
Olet kyllä tehnyt (ilmeisesti juuri sinä) ettei sinua kiinnosta miksi eri keskusteluille on niin monia eri vaihtoehtoja sijoittaa se kirjoitus sille oikealle, oikealle palstalle misä kohderyhmä sen löytää.
Oikeassa olet, kyllä se häiritsee monia että täällä kirjoitellaan asioita jotka eivät liity palstalle mitenkään. Nuo hymiöt eivät oikein tee vaikutusta kommentissasi, kertoo lähinnä mikä välinpitämätön "pelle" olet ... - rurarum
Oon periaatteessa samaa mieltä ylläolevan kanssa, tosin omasta mielestä (näin vuonna 2015) hymiöt ei ole niin ihmeellinen asia että ne tekisivät jostakin pellen.
- SyykinSelvää
rurarum kirjoitti:
Oon periaatteessa samaa mieltä ylläolevan kanssa, tosin omasta mielestä (näin vuonna 2015) hymiöt ei ole niin ihmeellinen asia että ne tekisivät jostakin pellen.
Kyllähän tuollainen hymiöitten viljely kommentoinnissa vie kirjoittajastaan sen uskottavuuden, hymiöitten käyttö ei ehkä ole mikään ihme asia nykynuorison käytössä levinneenä teineille yleisenä käytäntönä, mutta kirjoittajastaan tuollainen hymiöittely vie uskottavuuden, tulee sellainen hälliväli tyyppi mieleen noista hymiöiden viljelijöistä
- Enymmärrämikäo
rurarum kirjoitti:
Oon periaatteessa samaa mieltä ylläolevan kanssa, tosin omasta mielestä (näin vuonna 2015) hymiöt ei ole niin ihmeellinen asia että ne tekisivät jostakin pellen.
Missä on hymiö? En ole nähnyt tällä palstalla.
- perässähiihtäjä
ONKO LUVIALLA LUNTA?
- pööpööpöö
Ei vielä, mutta Luvialle on rakennettu katos nuorisoa varten.
- zgfdh
pööpööpöö kirjoitti:
Ei vielä, mutta Luvialle on rakennettu katos nuorisoa varten.
Nuorisoasia hoidettu. Leppävirrallekin vois rakentaa katoksen.
- juupahanjuu
Harjavalta kuuluu varmaankin Poriin.
- cvfrt
Olen samaa mieltä, että jutut pitäisi olla paikkakuntakohtaisia.
Kaikki eivät valitettavasti ole fiksuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733