Piristysruiske Salolle

Kaikkihan me tiedämme että paras piristysruiske taloudelle on tuntuva työvoiman lisäys,tämä tosiasia on todettu Suomen hallitusta myöten.Saloa on kohdannut nyt harvinainen onnenpotku mikä näkyy välittömästi talouden kasvuna.

http://www.uusisuomi.fi/raha/87365-karmeat-suomi-luvut-julki
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nopeasti irtisanonnalla . Olisi mennyt aikaa ja tupakkia ennenkun maahanmuuttajista olis saatu samaa osaamista . JOTEN hyvä näin

Äänestä

Ei tää riitä, kyllä IHAN EHDOTTOMASTI pitää saada Saloon lisää työvoimaa Vietnamista.
Lähettäkäämme Kaupunginjohtaja HETI Vietnamiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hullujuhana kirjoitti:

Kaikkihan me tiedämme että paras piristysruiske taloudelle on tuntuva työvoiman lisäys,tämä tosiasia on todettu Suomen hallitusta myöten.Saloa on kohdannut nyt harvinainen onnenpotku mikä näkyy välittömästi talouden kasvuna.

http://www.uusisuomi.fi/raha/87365-karmeat-suomi-luvut-julki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu