Brasilian presidentti Dilma Rouseff on tuominnut Venäjän vastaiset pakotteet. Hänen mukaansa valtioiden väliset erimielisyydet on ratkaistava sivistyneesti diplomatian keinoin. Pakotteet vain lisäävät vihamielisyyttä ja epäluottamusta. Brasilia tukee Venäjää kaikessa, mikä koskee pakotteita, sanoo Rouseff.
Näin puhuu todellinen rauhaa rakastava poliitikko. Hänen näkemyksiin on helppo yhtyä. Kun Suomi on Venäjän naapurimaa, sen tulisi mitä suuremmassa määrin ottaa vaarin näistä Brasilian presidentin sanoista, eikä kylvää vihaa ja riitaa meille ystävällistä maata vastaan.
Brasilialta tuomio Venäjän vastaisille pakotteille
4
70
Vastaukset
- Housuun
Nyt jysähti paskat housuun Suomen natokiimasten housuun, länsirähmästen!
- Olettollo
Sinulla mäjähti löyhkäävät ripulipaskat vaippaan, kun tajusit äänestäneesi väärin, venäjäkiimavajakki. Häpeä, sontasäkki!
- Rakosi
Yks vitun hailee, mitä joku brassipressa märisee siellä etelässä. Miettikööt Putinin kanssa yhdessä miten laittavat slumminsa kuntoon ja rikollisensa ruotuun.
- Abrahamm
Noin kymmenen maata on samaamieltä ja Venäjä on ollut enemmän auttaja jenkkipommittajan rinnalla. Häpeä Suomi ja Etyjin paskahousu Kanerva, kun pelkäät itä-Ukrainalaista huippu demokratiaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2392729- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63851
- 41827
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238815- 129814