Ovat tutkineet nyt tämänkin: Skodan ostajat ovat totisia yksioikoisia kuluttajia. Skodan hankinta korvaa puutuvan luovuuden ja virikkeellisen henkisesti rikkaan elämän. Se on kyllä helppo uskoa.
Skoda, totinen hankinta
Gallupittietää
22153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jaa.kerroppa mistä olet tämän tutkimuksen löytänyt? Liite?
Juu luin sen tutkimuksen. Hirveä vikapesäke tuntuu olevan. Ehdotankin octavian uudeksi nimeksi octavika
Johan sen mukaan on nimetty Octomurske.
Suberbvika?
Vikarapid
Fabivika
Yetivika
Vikaroomster
Kyykytysvika
kiikkusika
Yhdestä puusta veistettyjä ostajat, kuten autokin.
Eipäs irvistellä. Monelle totinen paikka!
Taitaa vetää E sarjan mersukuskin aika vakavaksi.
Nimittäin jos varustelen E mersun täydelliseksi se maksaa hitosti paljon enemmän kuin Superb. Esimerkiksi Modeo ei pärjää Superbille missää vertailussa.
Tämä vertailu tehtiin vanhaan malliin. Uusi Skoda on vielä parempi.
https://www.youtube.com/watch?v=F04sfDCQxeU
https://www.youtube.com/watch?v=bIYs7oBUO3w
Haluan Skodatonta, huoletonta länsiautoilua. Ei tarvitse selitellä ostoksiaan kun pysyy oikeissa merkeissä. Skodajuntilla on asiat hieman toisin.
Taasko skodamies on vienyt autonsa korjaamolle ja kiusaa viattomia ihmisiä sitten. Onneksi ovat antaneet porttikiellon pysyvästi.
Rinnakkaistodellisuudessa tämäkin uutinen liittyy Skodaan ja Skota-Jormaan.
Kuten aloittajan mainitsema tutkimuskin. Onhan se tietenkin tehty ja julkaistukin laajaa huomiota herättäen.
Rinnakkaistodellisuudessa.
Kyllä sen tavallaan ymmärtää. Usein törmään samanlaisiin ihmisiin ja tilanteisiin. "Kaikki on pelissä" ja vähän lisääkin tarvittaisiin, että mielikuvia voisi lunastaa. Skodakauppiaille lienee myös arkipäivää?
Sitten on mennyt hankkimaan mielikuvahankinnan ja törmääkin siihen, että ihmiset nauraa ja joutuu häpeämään jopa hankintaansa. Se on melko totinen juttu. Sori vaan skodaan hairahtaneet. Maksujakin on vielä rästissä, eikä skoda ollutkaan mikään hyvä auto, kuten oli annettu ymmärtää.
Lisäksi imago-ongelma, että ei edes naapuri arvosta vaan ennemminkin on huvittunut asiasta.
Juuri näin, tämän voi todeta Skodaliikenteessä joka päivä kun hermot paukkuu.
Jos kuka on totinen, niin se on trolli näitä älyttömyyksiä kirjoitellessaan. Ensin pitää kirjoituksen sisältöä miettiä tunti- ellei päiväkaupalla, ja sitten kun höpöhöpöjuttu on saatu näpyteltyä palstalle, alkaa jännittävä odotus, minkälaisia vastauksia tulee. Niitä voi sitten naama kireänä ja sormenpäät punottaen yrittää mitätöidä ja pari kanssatrollia tulee hätiin. Siinä sitten yksissä tuumin yritetään Skodaa ja Skodalla ajavia ihmisiä dissata. Totista hommaa on, sanon minä.
Ja koska trolli ei voi erehtyä suoraan keskusteluun , eikä tietenkään tinkimään vihakirjoituksen ehdottomuudesta, on trollipoika vankina Rinnakkaistodellisuudessa. Vain samaa vihaviestiä jankuttamalla voi jatkaa. Ei kivaa elämää.
Rankkaa on trollaaminen, mutta minkäs addiktoitunut voi. Ei sääliä. Sitä ei tunneta rinnakkaistodellisuudessa.
Tuo tutkimus taitaa pitää paikkaansa. SkodaVeijot ovat tunnetusti rautakangen nielleitä.
Tämäkin aloitus on peräisin neuroottiselta ja traumaattiselta nettitrollaajalta, jonka tarkoitus on vain käydä ilkeilemässä tällä palstalla ( ehkä myös muilla palstoilla). Ei vaikuta tasapainoisen ihmisen sielunelämään, mutta ahdistunut trolli saa siitä tietysti uutta virtaa kirjoitteluunsa.
Ai nuinko skodan omistaja kokee negatiivisen palautteen kulkuneuvostaan.
Säälittävää, mutta skoda on vain halpismerkki eikä siltä voi odottaa auton ominaisuuksia, vaikka skodan omistajat niin luulevat.
Taidat olla aloittaja.
Samaa Rinnakkaistodellisuutta tulostat. Jos "sieltä jostain" saa tutkimustuloksia tänne reaalimaailmaan, lueskelen niitä kyllä mielelläni sadepäivän ratoksi.
Kova on pojulla yritys olla ilkeä, mutta huvittavaksi länkytykseksihän se aina menee. Sitä se vinoutunut asenne teettää.
Vain oikeat kommunistit puolustavat Skodaa.
Heitä kuuluu olevan tällä palstalla.
Mitäpä narsistitrolli ei tekisi saadakseen huomiota. Hassua vaan, että narsismin lisäksi niillä yleensä on häiriintynyt luonteenlaatu. Tai onko se sittenkin sama asia....
Usein nuo piirteet kulkevat kimpassa. Eivät siis mitään harmittomia vepsukkaisia nämä trolliöverit...