Firman rekka ajoi kerran ystäväni riukuaidan nurin. Kehotin häntä ottamaan yhteyttä lakimieheensä, mutta hän sopi asian ja sai 60 eur korvauksia! Firma kyllä ystävällisesti tarjoutui erottamaan kuskin, mutta ystäväni sanoi että ei halua sitä.
Onko tässä taas yksi firman "luontoarvojen" puolustaja; metsästäjä joka on valehdellut joka puolelle silmät ja suut täyteen, että saisi ammuttua yhden viattoman koiraparan:
http://lizthecat.blogspot.fi/2015/07/poliisi-haluaa-tappaa-ektorinon.html
Onko tässä taas yksi firman "luontoarvojen" puolustaja; metsästäjä joka on valehdellut joka puolelle silmät ja suut täyteen, että saisi ammuttua yhden viattoman koiraparan:
http://lizthecat.blogspot.fi/2015/07/poliisi-haluaa-tappaa-ektorinon.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Storaenso tuskin omistaa ensimmäistäkään rekkaa, luulen...
Loppua en sitten ymmärtänytkään, saati miten tuollainen linkki liittyy asiaan.
Kukas ne puut sitten metsästä kuljettaa? En tiedä oliko firma silloin Stora Enso vai Enso Gutzeit tms. Enson rekasta kaverini puhui.
"Kun puukauppa on solmittu, toimenpiteet metsässäsi toteutetaan sovittuna ajankohtana. Olet koko ajan tietoinen, mitä metsässäsi tapahtuu. Sen jälkeen voit keskittyä nauttimaan elämästä ja metsäsi tuotoista. Mikäli haluat lisää tietoa puukaupasta, suunnista metsänomistajille tarkoitettuun metsäkouluumme."
http://aijaa.com/3O6PV9
Ikinä koskaan et ole kuullut urakoitsijoista, aliurakoitsijoista ja aliurakoitsijan aliurakoitsijoista?
No olipa kuka tahtojaan, mun kaverilla ei silloin vielä ollut nettiä. Mä lähetin Ensoon emailia ja kohta oli siellä sopparin kanssa ukkoa sen portilla. Kirjottihan se kaveri jonkun vaitiolosopimuksen mutta pakkohan sen oli mulle kertoa kun olin sanonut, että sen pitää vaatia korvauksia.
Alimmaisena on sitten joku täysi p-läpi.
Metsätraktorit on metsänraiskaajia pahimmasta päästä metsä toipuu ehkä 20 vuoden jälkeen. Ei ole sydäntä kuljettajalla kun luontoa tuhoaa
Kai Korpi on Stora Enson palveluksessa. "Riistaneuvoja", joka vapaa-ajallaan rynnii lahtaamassa koiria ja häiritsee koiran etsijöitä.
Taitaa olla päästään vialla.
Paljastuipahan taas yksi epäkohta. Allekirjoita adressi:
http://www.adressit.com/poliisilta_ja_metsastajilta_pois_lupa_tappaa_irtokoiria