NL/Venälällä on aina ollut erityissuhde Kreikkaan, mutta ei Venäjä tarvitse lisää rahareikiä. Krim ja Itä-Ukraina tulivat ja tulevat oletettua kalliimmiksi.Venäjä tarvitsee kaasuputken Kreikan kautta EU:hun. Venäjä tarvitsee euroja dollareita. Laivastotukikohdat sillä on jo Kreikassa.
Neuvostoliiton romahtaessa Kreikasta tuli venäläisen rahan turvapaikka. Kyproksen ravintoloihin ilmestyi hetkessä venäjänkieliset ruokalistat, luksuskaupat venakkoja pullollaan entisestä Neuvostoliitosta viedyllä rahalla.
Kreikan parlamentti hyväksyi nyt uudistusohjelman. Jos/kun kun uudet 50 miljardia on saatu, voidaan paluuta aikaisempaa elämänmenoon perustella sillä, että kansanäänestys ei valtuuttanut "kansan kurjistamiseen ja kyykyttämiseen". Kansan 60%:n EI painaa enemmän kuin vaihtuvat parlamentit.
KREIKKA VENÄJÄLLE HYÖDYLLISEMPI EU:SSA
pelin-henki
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2911161- 528760
- 1375415
- 1443714
- 693618
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak592265- 301857