http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015071220023639_ul.shtml
Mitähän tuo roskasakki ei ole vielä suututtanut? Nyt osaavammat ihmiset remmiin
Eurooppa raivostui hallitukselle
12
<50
Vastaukset
- Pot-tutkija
Nyt Urpilainen hommiin ja rahahanat auki!
- Nyt_lapioimaan_rahaa
.
TÄysrekat täyteen rahaa!!!!!!! Suomalaisten kuuluu maksaa!!!!!
.
- raivoariittää
Raivostuuko ne meille myös sitten kun ollaan Kreikan tiellä?
"EU-komissio varoittaa Suomea huonosta taloudenpidosta. STT:n tietojen mukaan komissio aikoo laatia raportin, jossa se puuttuu sekä Suomen velkasuhteeseen että alijäämään. Molemmat rikkovat EU:n vakaus- ja kasvusopimuksen rajoja."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015051219679063_uu.shtml - Kääriäinen_Sepi
Nyt Vanhanen ja Kiviniemi hommiin ja lappamaan lapiolla rahaa Kreikalle
- SuolaveteenSäilöttyJärki
Vetämällä rahasotkuihin mukaan asiaan kuulumattomia elementtejä eli Lordin ja euroviisut kreikkalaiset nostavat typeryyden aivan uusiin sfääreihin:
"Myös Suomen euroviisuylpeys Lordi vedetty soppaan mukaan. Monen kreikkalaisen mielestä Suomi on edelleen kiitollisuudenvelassa siitä, että Kreikka antoi täydet 12 pistettä Suomelle Ateenan euroviisuissa. Dimitris Dimitriadis twiittaa seuraavaa:
- Hei suomalaiset! Lordi kuitenkin voitti Ateenassa, hän viittaa Lordin vuoden 2006 euroviisuvoittoon Kreikassa.
Costas Amiridis muistuttaa, että Kreikka antoi Suomelle täydet 12 pistettä Ateenassa. Samoilla linjoilla on Kis Chr.
- Kun me annoimme Lordille 12 pistettä Ateenassa, olimmeko silloin hyviä ihmisiä vai pummeja? hän kyselee."
Näyttäisi fetan syönnillä olevan älykkyyteen käänteinen vaikutus.Kysymys on paremminkin siitä puhutusta kreikkalaisesta ylpeydestä, joka ei vähästä värähdä. Nähtävästä vieläkään ei ole kreikkalaisia tarpeeksi nöyryytetty.
- kreikka_typeryydestä
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Kysymys on paremminkin siitä puhutusta kreikkalaisesta ylpeydestä, joka ei vähästä värähdä. Nähtävästä vieläkään ei ole kreikkalaisia tarpeeksi nöyryytetty.
.
"Anteeksi kreikkalaisesta typeryydestä joka ei vähästä värähdä????"
.
- valitettavasti
Että oikein iltalehti tietolähteenä
- grexit_or_brixit
Ai että ihan suuttunut, no hui kylläpä pelottaa.
EU:ta ei ole nykymuodossa 2020.- tarkkanäköinen
Juu kyllä! Jos tosiaan on niin kuin aloituksessa sanotaan ,että EU olisi suuttunut Suomelle, se on merkki oikealla tiellä olemisesta. Kiitos Keskusta , Kokoomus ja PerusSUOMALAISET . Kun katsoo ja kuuntelee harakkaa, tuppuraista ja arhinmäkeä , niin voi hyvä tavaton. Suomalaiset saavat olla todella kiitollisia ja ylpeitä kaukonäköisyydestään ja hyvin menneistä eduskuntavaaleista. Jätettiin nuo vero- ja velkarahojen jakajat oppositioon.
- tuntemattomatsotilaat
Suomen nykyinen hallitus ei aja Suomen edun mukaista eikä johdonmukaista ulkopolitiikkaa. Koska Sipilä, Stubb ja Soini vain keräävät kannatusta omalle puolueelleen, niin heille on aivan sama, kuinka huonosti Suomen asiat tulevat menemään. (Mahtaisiko heillä olla kykyjäkään muuhun, se on jäänyt näkemättä.)
Talvivaaran omistaja, Luutnantti Lammio ja Suomen Zhirinovski. Mikä muu maa pelaisi tällaisella ketjulla?
http://hikipedia.info/wiki/Juha_Sipilä
http://hikipedia.info/wiki/Alexander_Stubb
http://hikipedia.info/wiki/Timo_Soini - Kyllä_siinä
tuntemattomatsotilaat kirjoitti:
Suomen nykyinen hallitus ei aja Suomen edun mukaista eikä johdonmukaista ulkopolitiikkaa. Koska Sipilä, Stubb ja Soini vain keräävät kannatusta omalle puolueelleen, niin heille on aivan sama, kuinka huonosti Suomen asiat tulevat menemään. (Mahtaisiko heillä olla kykyjäkään muuhun, se on jäänyt näkemättä.)
Talvivaaran omistaja, Luutnantti Lammio ja Suomen Zhirinovski. Mikä muu maa pelaisi tällaisella ketjulla?
http://hikipedia.info/wiki/Juha_Sipilä
http://hikipedia.info/wiki/Alexander_Stubb
http://hikipedia.info/wiki/Timo_Soinion aikamonta valhetta pienessä tilassa.
Mistä näitä kaltaisiasi tulee. Vitustako?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692