Tahtoo hänet <3

olli1990

Moikka! Olen 24 vuotias mies ja elämässäni on sattunut kaikenäköistä. Noin 5vuotta sitte seurustelin tytön kanssa onnellisesti, mutta noin 5kk seurustelun alusta tyttö jätti minut tylysti viestillä sanoen: "ehkä vielä ei oo aika näin vakavalle jutulle... Annetaan tän pysyä vielä helppona, joten kaverit?". Olin aivan murtunut noin 2kk ja pääsik yli... Siitä pompataan vuosi eteenpäin ja löysin toisen tytön joka vaikutti erittäin lupaavalta. Aloin seurustelemaan tämän kanssa ja kaikki tuntui täsmäävän hyvin kunnes 8kk seurustelun alusta tytön kaveri pistää viestiä minulle kun näki tyttöystäväni ja jonkun jätkän paneskelemassa. Menin aivan sekasin.... Tuntui että olisin menettänyt kaiken elämässä. Emme juurikaan sen jälkeen tehty muutakun riideltiin jq pari viikkoa tapahtumasta me erottiin. Olin murtunut pitkään mutta sovimme jätkäporukalla, että enää ei virheitä ja pidetään naisista breikkii. 2 vuotta myöhemmin kyseisestä sopimuksesta tahdoimme purkaa sen. Nyt tilanne on se että 2kk sitten ihastuin tyttöön ja meillä on ollut kokoajan hauskaa yms... Lähes kaikki on tehty mitä yleensä parisuhteessa on tehty... Ollaan nuoltu pitkään, ollaan nukuttu lusikassa, ollaan pantu ja on ollut aina hauskaa ja ihanaa tämän tytön kanssa smilehymiö mutta viimeviikolla baarissa tapahtui paska juttu omaan nilkkaan. Tämä tyttö tuli itkien luokseni puhumaan ja sanoi että hänellä on kiinostusta toiseenkin mieheen... Kaikki kaverit on käskenyt taistella siitä tytöstä ja todellakin tahdon tehdä niin!! Minua pelottaa jos menetän tämän tytön koska nyt on niin paljon tunteita tätä tyttöä kohtaan. Emme ole muutenkaan nähneet nyt reiluun viikkoonmutta juteltu lähes joka päivä ja tämä tyttö ei ole enää sama kuin se mihin ihastuin. Ei olisi kiva taas jälleen pettyä ja murtua... Tämä tyttö tuntuu siltä että se voisi olla se oikea. Alkanut ahdistamaan mieltä niin hirveesti se ajatus jos menetän sen. Suostuisin menemään tämän tytön takia vaikka afganistaniin jos se olisi ainoa keino pitää se. Auttakaa nuorta rakastunutta miestä hädässä smilehymiö hassua tässäpä on vielä se että tyylini ja ulkonäköni on viehättänyt tyttöjä aika paljon ja aina baari illoissa jotkut craindaa päällenni mutta tahdon torjua ne koska ajattelen kokoajan vain sitä yhtä ihanaa tyttöä smilehymiö tämä tyttö viela mainitsi minulle että sitä ei haittaa jos vaikka panisin jotain toista ja se sattui minua jäätävän paljon! mikä olisi ihanaa mitä voisin sanoa hänelle vaikka viestillä. Jotain ihanaa ja semmosta että saisi sen tytön kyynelehtimään ja tulemaan luokseni!! Auttakaa!!

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oona1979

      Voi :3 Selvästikkin kirjoitat puhelimella niin emme näe noita sun emojita :( (smileyhymiö hassu)

    • mies_48

      Keskustelua käyntiin heti.
      Olet valmis tekemään mitä vain, niin silloin teet sen. Lähetä viesti että asiat pitää teidän keskustella selviksi. Kerro että haluat puhua miten asiat mielestäsi on ja että olet tytön kanssa tosissasi, nyt haluat myös tietää mitä hän ajattelee. Kysyt mitä mieltä suhteestanne tyttö on ja mitä hän on tarkoittanut toisella miehellä jne. Keskustele myös siitä että sinua loukkasi tytön mielipide niihin toisiin panoihin suhtautumisesta. Se on voinut olla epäsuora naisen kysymys, mitä mieltä sinä olet muista suhteista ja onko sinulla ollut niitä. Itkuinen ilmoitus toisen miehen mielessä pyörimisestä kertoo mielestäni toista ja että tyttö tuntuu olevan herkkä eikä suhtaudu muihin suhteisiin kevyesti.
      Jos olet suosittu naisten silmissä, voi tyttö olla mustasukkainen eikä halua jatkaa kanssasi siksi että ympärilläsi on liikaa muita tyttöjä, jotka vain sinun oma käytös voi poistaa ja et ole vielä tehnyt sitä jne.
      Onnea teidän suhteelle ja puhukaa ennen kuin loukkaatte hiljaisuudella toisianne liikaa ja silloin puhuminen on vaikeampaa.

      • olli1990

        Kiitti vinkeistä :) Olen tehnyt tytölle selväksi sen, että olen erittäin kiinnostunut hänestä. Myös olen hänen silmien edessä torjunut toisen tytön ja otin hänet kainaloon ja pidin hyvänä :/ Tämän tytön kanssa viestittäminen on jotenkin niin tunteetonta ja harmaata... Ei käytä ikinä hymiöitä ja jos pyydän häntä nykyään johonkin niin hän vastaa esim "Pitää kattoo miten kerkee mut joo ois iha siistii!" Ja homma jää siihen. En kuiteskaan halua pistää jatkuvasti viestejä koska eihän se oo kivaa jos kokoajan tulee jotai ja ei aina ees mitään asiaa :( tahtoisin vain tavata mutta kummallakin niin paljon kiireitä joten se siirtyy ens viikonlopulle... Moni ystävä sanonu että oon tosi yliajatteleva ja haluun niin kovasti sen piirteen pois ;( terveisin Olli :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      62
      6107
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3676
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2761
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2259
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      41
      2201
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1863
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1679
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1292
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1246
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      28
      1195
    Aihe