Satunnaiset "halailijat"

VäsyttääJo

Näitä on taas kesän aikana ruvennut näkymään. Kyseessä on siis taskuvarkaiden yksi eniten käyttämistä kikoista. Se toimii niin, että sinulle tuntematon ihminen näyttää kovin iloiselta ja hyväntuuliselta, ja ihan sen takia haluaa jakaa sitä hyvää oloansa eteenpäin halauksen muodossa. Ennen kuin huomaatkaan, on taskusi jo tyhjennetty.

Kikkaa käytetään paljon humalaisiin ja vanhuksiin. Ja jos halin saitte, ettekä mitään menettänyt, niin älkää siitäkään liikaa iloitko. Sillä eiväthän he joka halilla pysty mitään viemään, vaan niitä annetaan ns. uskottavuuden vuoksi paljon ihan "rehellisestikin". Tällöin ei tule ajatella, että "ihan hyviä tyyppejä oli, ei minulta ainakaan mitään viety". Se on luultavasti silloinkin vain kulissien rakentamista ja tunnustelua.

Ikävä puoli tässä on tietysti se, että on vaikea luottaa siihen että joku oikeasti haluaisi vain antaa halin. Sillä onhan sekin teoriassa mahdollista. Ja niin on lotossa voittaminenkin.

Älkää menkö halpaan ja hyvää kesää.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voihalata

      Mua voi halata mutta huomioitavaa se asia että voi tulla paitaan reikä.

    • EiNatseille

      Suomessa on suhteessa kolmanneksi eniten lapsettomuutta koko Euroopassa. Suomalaiset myös perustavat perheen yhä myöhemmin, joten myös lapsiluku jää auttamatta pienemmäksi.

      Lisääntymistä vaikeuttaa myös se, että suomalaismiesten sperman laatu on romahtanut. Vielä 1990-luvulla suomalaismiesten siemenneste oli Pohjoismaiden parhaimmistoa, nyt huippusiemenneste on tutkimusten mukaan muisto vain.

      Samaan aikaan Suomesta tulee kuitenkin yhä kansainvälisempi ja tämä näkyy myös uusien, syntyvien suomalaisten piirteissä. Tulevaisuudessa toreilla ja turuilla voikin törmätä yhä monipuolisemman näköisiin suomalaisiin.

      • Tykkäänsusta

        Halataan!


      • OstinItseni

        Lapsiluvun olisi jäätävä joka puolella maailmaa huomattavasti nykyistä pienemmäksi, sillä nykyinen täysin käsiin räjähtänyt ylipopulaatio tulee johtamaan vain täydelliseen katastrofiin. Eri asia sitten taasen on, että mitä tekemistä kirjoituksellasi mahtoi olla aloituksen kanssa?


      • vaisillälailla
        OstinItseni kirjoitti:

        Lapsiluvun olisi jäätävä joka puolella maailmaa huomattavasti nykyistä pienemmäksi, sillä nykyinen täysin käsiin räjähtänyt ylipopulaatio tulee johtamaan vain täydelliseen katastrofiin. Eri asia sitten taasen on, että mitä tekemistä kirjoituksellasi mahtoi olla aloituksen kanssa?

        hyvin sulle on mennyt globalistityrannien valeet läpi.

        nykytasoinen planeetan resurssien käyttö on jättimäinen ongelma. ongelma ei ole väestömäärä tai kulutus (joka on vain ongelman seuraus) vaan se mitä ja miten tuotetaan. kulutusvimma on seurausta eliitin harjoittamasta kulutuksen ohjaamisesta kaikenlaisen aivopesun avulla. tarkoitus on kuluttaa planeetan resurssin lähes loppuun jotta väestömäärästä saataisiin tehtyä ongelma. väestömäärästä on tehty ongelma jotta ihmiset hyväksyvät jatkossa sen että ongelma on nimenomaan heissä ja heidän määrässä. viimeisin vaihe tulee olemaan väestömäärän raju laskeminen ja totaalisen orjaplaneetan luominen.

        tosiasiassa planeetta kestäisi helposti moninkertaisen väestömäärän. ihmiskunnan ei tarvitsisi taantua, päinvastoin, vaan ainoastaan luopua tästä elitistisestä tarkoitukselliseen tuhoon johtavasta elämäntavasta.


      • OstinItseni

        Resurssien käyttö on tietenkin jättimäinen ongelma, mutta se kasvaa suhteessa yhä jättimäisemmäksi mitä enemmän ihmiskunta kasvaa. Ymmärrät tämän varmasti itsekin. Foliohattuteoriasi "johtavasta pahasta joka määrittelee ihmiskunnan koon" voit puolestasi sepustaa esimeriksi skepsiksen keskusteluforumille tms.


      • TuhoUhkaa

        koko maailmaan on saatava voimaan vähintään 10 vuoden ajaksi yhden lapsen politiikka kiinan tapaan, jotta saadaan väkiluvun kasvaminen loppumaan. Mieluummin täysi synnytyskielto ensin viideksi vuodeksi ja sen jälkeen edellä mainittu voimaan..


    • kaiken-vievät

      Juu, ei Suomessa ole tapana halailla kadulla. Taskuvarkaita ne ovat sellaiset halailijat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      270
      5357
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      66
      4644
    3. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      123
      4325
    4. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      46
      3754
    5. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3750
    6. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3677
    7. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      76
      3048
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      35
      2971
    9. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      53
      2888
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      20
      2626
    Aihe