OYn pyörittäminen

jesushitler

Osakeyhtiön pyörittäjän EI tarvitse/kannata nostaa itsellensä palkkaa ja jos nostaakin niin aika minimi summaan kannattaa jäädä koska verotus. Näin ollen fiksu toimari hankkii tarpeistonsa FIRMANSA PIIKKIIN ALV vähennyksineen.
Näin kun suorittaa voi laittaa sädekehän päähänsä mieluiten kallonsa yläpuolelle leijumaan ottaa laupias ilme kasvoilleen & ilmoittaa "teen tätä hyvästätahdostani Teille,
tuskin nostan edes palkkaa joten lahjoittakaa X€ niin voimme jatkaa toimintaamme"
kuulostaako tutulle Ojares?

3

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kymmenykset

      Sadalle (100) työntekijälle on kuitenkin firman (TV7) maksettava palkka,

      • worldwar3

        MITEN teillä on aikaa rähistä tosta mammonasta; ETTEKÖ TE USKOVATKAAN TAJUA, ETTÄ MAAILMANPALO, Raamatullisesti ON RÄJÄHTÄMÄSSÄ SILMISSÄMME!?! ISRAEL varoittanut ja vedonnut, mutta kertoohan Raamattu että KOKO MAAILMA kääntyy -Jerusalemia vastaan JA REPII PAHOIN. SIIS PAHOIN ITSENSÄ. VALITETTAVASTI ISRAELIN ON PUOLUSTAUDUTTAVA...koko maailma palaa.


    • pyöritetään

      Luulisin ettei kuulu tutulle ainakaan omakohtaisesti sillä todennäköisesti Ojares saa aiemmasta työurastaan siinä määrin eläkettä, ettei tuollaiseen ole tarvetta. Päin vastoin hän on tainnut ainakin kanavansa alkuvaiheissa pistää ns. omasta pussistaan (vaikkei olekaan ollut kai Portugalissa kirjoilla niinkuin jotkut näyttävät olevan) eli siis verojen jälkeisistä nettoeläketuloistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      287
      7406
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      3886
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3428
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      71
      3148
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2827
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2624
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2488
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2243
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2023
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1901
    Aihe