Minkälaisia kokemuksia Mitsu asx:stä niillä ,jotka ovat kyseisellä autolla jo vähän pidempään ajelleet?
ASX kokemuksia
2
970
Vastaukset
- Mitzuzi
Kannattaa lukea edellinen viestiketju, siinä myös paljon kokemuksia. Mutta omasta kokemuksesta voin kyllä kehua autoa. Ei vikoja, mukava ajettava, varma ja yksinkertainen perus bensakone. Vähäruokainen ja päästöinen. Huollot n. 400 euroa vuodessa. Rengasvalinnoissa pitää olla tarkka, kitkarengas talvella melkein välttämätön. Nasta on liian kovaääninen. Vakiona moottorinsammutusautomatiikka ja jonkinsortin mäkiavustin. Todella hyvä auto, varmaa perustekniikkaa, ei mitään ylimääräisiä hilivinkkeleitä.
- MitsuPitsu7
Itselläni ollut vuodesta 2011 ja erittäin tyytyväinen. Kohta tulee vaihto, kun 100 000 km tulee täyteen. Ei mitään moitittavaa, ellei omasta mallista ainoa miinus takapenkin katto/sivuvalon puuttuminen. Johtuu varmaan isosta lasikatosta. 5-vuoden takuusta ei hyötyä, kun aito Japski toimii niin hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763