Faktaa on se, että syytön Asko Kervinen laitettiin puolueellisesti häviämään selvän rikosjutun, jossa Kymen Sanomien toimittaja Eija Anttila herjasi törkeällä tavalla syytöntä Asko Kervistä tappouhkaahjaksi ja vieläpä monta kertaa. Arto Hirvonen todisti oikeudessa valan velvoittamalla totuudella, että Asko Kervinen on syytön kaikkiin tappouhkauksiin, joita Kotkan kaupungin johto on väärentäneet. Yksi väärennetty tappouhkaus on nyt tullut syyttömälle Asko Kerviselle tuoreen käräjäoikeuden välipäätöksen ansiosta, josta Media-agentti ei voi tiedottaa, sillä muuten huonosti Suomea osaava ja heikosti lakia tunteva maahanmuuttajavaltuutettu Freddy Wonterhem sotkisi taas kaupungin Kervis-asiat entistä pahemmin, kun Freddy ei ymmärrä luettua tekstiä.
Freddy Wonterhemille tuskaista tietoa
Politiikkaa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Älkää Freddyä arvostelko. Askon täytyy olla syyllinen, muuten Freddy menettää kasvonsa paskapuheidensa takia. Askon täytyy olla syyllinen. valehdelkaa lisää, pidetään vaan Asko pääsyyllisenä, ettei Freddy nolaannu.
E hätää, jatketaan Kervisen syyllistämistä. Tämä on suotavaa jo pelkästään Freddyn mielenrauhan takia kun vaan jakasamme sanoa että Freddy tietää lain erittäin hyvin, vaikka ei suomenkieltä kunnolla osaakkaan.
Kovaa porukkaa , käräjäoikeuden oven saranoita on jouduttu rasvaamaan 2021. Ovet käy herroille edelleenkin.
Wontefull puhuu enää "kieliä" , paitsi soome, on hjuva oppi vielä vähä keske, tarvi anomuumi kirjoita ylösöosasto. Venäjä sujuu hjuva ja matkuilu avarta maailma nais näkökulma.
Vihreät tekemässään ehdokassopimuksessa ehdokkaat vakuuttavat kertovansa rehellisesti mahdollisista tuomioistaan ja rikosepäilyistään. Vihreiden ehdokassopimukseen kuuluu 3 000 euron sakko sopimuksen rikkomisesta.
Rehellistä toimintaa.
Perussuomalaisilla ei taida tällaista hyvä veli sopimusta olla ja ovatko ehdokkaat kertoneet vaalipalikka Kekkoselle tuomioistaa ja onko sanktioitu,ei, ei,ei.
Venäläismedia: Pohjois-Korea ilmaissut kiinnostuksensa Sputnik-rokotteeseen .
Jokos meidä Venäjän ystävä Perss on rokotuksella käyneet. Pitääkö mennä Viipuria pidemmälle vai saako heti Vaalimaan jälkeen jos on jäsen?
Tämäkin vielä, reppanat yrittää
Asiantuntijat: PS:n vaalikampanjan vihjaukset eivät pidä paikkaansa – ”Virheellistä, jopa loukkaavaa”