50 alue taajaman sisällä??

1516

mitä järkeä on siinä että on 50 aluenopeusrajoitus taajaman sisällä, kun taajamassa on muutenkin 50 rajoitus?
http://savepic.ru/7541570.png

6

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloitetaan nyt vaikkapa siitä, onko ennen tuota merkkiä todellakin 50 km/h rajoitus? Jos on vaikkapa 40 tai 60 km/h rajoitus, niin sitten tuossa on järkeä.

    • tättärää_pippijuu
      • Mitähän 1516 kuuluu tuolle turhalle 50 km/h aluerajoitusmerkille


      • 1516OnSurullinenTapaus
        ich-bin kirjoitti:

        Mitähän 1516 kuuluu tuolle turhalle 50 km/h aluerajoitusmerkille

        Tämä 1516 elää ilmeisesti kovasti merkillisessä ja ihmeitä täynnä olevassa maailmassa. Pieni pää ei millään ymmärrä aikuisten juttuja. Jo liikennemerkeistä lähtien tämä älynjaossa reilusti vajaalle jääneellä on vaikeuksia kaikessa mikä eteenkin liikenteeseen liittyy. Harmi ettei hänelle edes rautalangasta tällä palstalla väännetyt vastaukset mene jakeluun. Voi ressukkaa.


    • distantX

      Jos siinä taajamassa on vaikka muitakin rajoituksia. Esim. Kannuksen taajamaan tultaessa on ensin 60km/h ja jonkin matkan päässä tulee 50km/h.

    • NåKatoq

      Mikä se 1516 tyypin diagnoosi tosiaan olikaan? Idiootti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe