Tiedoksi nimimerkille "20-4" !!!
En kirjoittele yksikseni, vaikka tuossa eilen useammankin kerraan kommentoin. Enkä ole helluntailainen. Olen löytänyt Kansanlähetyksen parista itselleni tervehenkisen hengellisen kodin. Siellä on nainen ja lapsikin arvokas!
Suosittelen lämpimästi Uusi Tie lehteä kaikille, joille Raamatun asiat ja raitis usko Jeesuksessa on tärkeää.
Tuon pedofilian takia tunnen vihaa ja vastenmielisyyttä vl-yhteisöä kohtaan. Yritän kuitenkin sinnikkäästi päästä noista vihantunteista, sillä viha aiheuttaa katkeruutta. Pikemminkin tunteeni nykyään ovat surua ja sääliä lapsia ja naisia kohtaan, jotka joutuvat elämään tuossa epäterveessä yhteisössä.
Työskentelen nykyisin talvet Israelissa ja odotan syksyä, että pääsen taas sinne! Tietenkin olen siellä, etenkin Jerusalemissa tutustunut juutalaisiin, joista osa on hyvin lakihenkistä. Heissä on samaa kuin vl-väessäkin, koska armo puuttuu. Heitä kohtaan ei ole kuitenkaan syntynyt inhoa, koska en ole havainnut insestiä heillä. Perheet ovat aika pieniä 1-2 lasta, harvemmin enempää. Lapsia rakastetaan, koska aikaa heille näissä pikkuperheissä riittää. Heidän tooransa ei pakota naisia synnyttämään, vaikka muita lakeja sitten on senkin edestä!
Laitankin loppuun muutaman lauseen kauniista hengellisestä laulusta, joka sopii meille ihan kaikille: "Armosta te olette pelastetut, ette tekojene tähden, ettei kukaan kerskaisi. Se on Jumalan suuri lahja. Aamen."
Haluan toivottaa tässä kaikille oiken siunattua ja armorikasta kesän jatkoa!
Syy, miksi vl aiheuttaa inhoa!
YoungSister
0
84
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847