Myyn pois, 740 gl 12/86

Ostin auton, koska kolaroin toisen. Auto on ruosteeton ja alkuperäisessä maalissa ml. on hieman vajaa 280 tkm. Nyt etsin taas merkkiä, johon olen tottunut. Mitä tälläisen auton hinta voisi olla. Autossa ei ole mitään vikaa.
6796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sulla 16 vuotta vanha 300 tkm ajettu virheetön auto.
Löytyykö muita merkkejä jotka pystyy samaan ?

Äänestä
  • Ihmettelin asiaa itsekin. Autolla on varmaankin käyttöikää vielä 10-vuotta ilman erityisiä murheita. Olenkin vakuuttanut itselleni, että BMW ei pysty samaan. Asia on vain niin tunnepitoinen, ettei järjen ääni auta. Onko Volvolla ollut jokin erityinen korinsuojausohjelma vai miksi ne ovat säilyneet niin hyvin.

    Äänestä

  • Ei volvoa enää kirjoitti:

    Ihmettelin asiaa itsekin. Autolla on varmaankin käyttöikää vielä 10-vuotta ilman erityisiä murheita. Olenkin vakuuttanut itselleni, että BMW ei pysty samaan. Asia on vain niin tunnepitoinen, ettei järjen ääni auta. Onko Volvolla ollut jokin erityinen korinsuojausohjelma vai miksi ne ovat säilyneet niin hyvin.

    Virheetön 300.000 km ajettu. Kannattaisi ilmoittaa Quinnesin ennätysten kirjaan.

    Äänestä

Kahden Volvon jälkeen totesin, että ei koskaan enää Volvoa. Niiden maine on jostakin syystä hyvä, mutta autot ovat tosi onnettomia. Kun Ford osti Volvon, ei laadullakaan ole enää väliä.

Äänestä
  • Neljä volvo omistaneena voi todeta koneiden olevan volvojen parhaita puoli nimeenoman kestävyyden ja viattomuuden suhteen. 740 GL / 90 oli minulle liikaa nimeenomaan ylläpitokustannusten suhteen ja ruostui sekin jo.
    Muuten turvallinen ja suhtkoht hyvä ajaa. Autossa oli selva materiaali vaurio joka aiheutti ison laskun, ja reklamaationi Volvolle ei tuottanut muuta kun voivotuksia, periaatteella sellaista aina joskus sattuu, mutta he eivät sellaista korvaa, joten se siitä laadusta.

    Äänestä

  • Entine Volvisti kirjoitti:

    Neljä volvo omistaneena voi todeta koneiden olevan volvojen parhaita puoli nimeenoman kestävyyden ja viattomuuden suhteen. 740 GL / 90 oli minulle liikaa nimeenomaan ylläpitokustannusten suhteen ja ruostui sekin jo.
    Muuten turvallinen ja suhtkoht hyvä ajaa. Autossa oli selva materiaali vaurio joka aiheutti ison laskun, ja reklamaationi Volvolle ei tuottanut muuta kun voivotuksia, periaatteella sellaista aina joskus sattuu, mutta he eivät sellaista korvaa, joten se siitä laadusta.

    Siis puolella teistä on ikää 15 vee. ja toisella puolella joka valittaa että volvoni ruostui... onkohan koskaan tullut mieleen että auto kuin auto kaipaa huoltoa ja pesua... nimenomaan käsinpesua. Oikein sääliksi käy teitä... voi voi kun ootte yksinkertaisia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei volvoa enää kirjoitti:

Ostin auton, koska kolaroin toisen. Auto on ruosteeton ja alkuperäisessä maalissa ml. on hieman vajaa 280 tkm. Nyt etsin taas merkkiä, johon olen tottunut. Mitä tälläisen auton hinta voisi olla. Autossa ei ole mitään vikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu