Onko maailmassa edes yhtä hyvää ihmistä?

Eikiinnostaenaa

Kaikkien kanssa menee välit poikki :( oon yksinäinen paska tulevaisuudes D: en vittu jaksa tätä enää :((

"Miettii ranteiden viiltämistä auki"

Ja ihansama mitä teen kaikkii vihaa mua D:

6

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomessaolevanais

      Kuule kyllä on vaikka millä mitalla. Sillä on vaa hyväsyy miksi ei olla tavattu ikinä niitä hyviä ihmisiä!! Että mepä ollaan ansaittu tämä kakka. Ps. Ihmiset ei ole oikeudenmukaisia mutta helvetti on

    • 111111111333333333333

      Mistä johtuu, että välit menevät poikki?
      Älä oikeasti lannistu, vaikka tuntuisi kuinka yksinäiseltä. Joku jossain on sinua varten! Äläkä missään nimessä tee itsellesi mitään pahaa, sillä ei asioita ratkota.
      Toivotan sinulle hyvää jatkoa!!

    • Elämäonseikkailu123

      Elämässä on vaiheita. Joskus matalalentoa ennen kuin taas kirkastuu. Jos kaikki aina menisi putkeen siihenkin turtuisi eikä jaksaisi iloita siitä. Muita et voi muuttaa, itseäsi vain jos asioiden tila harmittaa. Enkä tarkoita että vika olisi sinussa vaan ettei syyllisillä ole väliä sen kannalta että nyt tarvitsee tehdä jotakin toisin. Todennäköisesti kaikki osallisia huonoon lopputulokseen. Riitaan tarvitaan aina kaksi. Mutta voit vain omasta puolestasi valita tehdä jatkossa toisin. Hae elämään uusia asioita, uusia katsantotapoja. Muuta se mikä ei toimi. :) Tsemppiä! Kaikilla on joskus vaikeaa, vaikkei se ulos päin aina näykään voi ihminen käydä läpi isojakin juttuja. Se on se juju, kasvaminen, oppiminen, muutos. Joskus vaikeimmankin kautta jonka jälkeen seuraa jotain paljon parempaa kuin ennen. Jotain jota ei olisi osannut ehkä edes tulla ajatelleeksi. Mutta josta voi olla kiitollinen ja joka osoittaa että myös vaikeilla jutuilla on ollut paikkansa ja tarkoituksensa. Jotta voi olla hauskaa on joskus oltava myös kurjaa jotta havaitsee eron. Ja jotta osaa pysähtyä nauttimaan silloin kun asiat ovat hyvin. Jaksamista. Kaikella on tarkoitus. Odota niin näet. Tee sillä välin elämästä niin mukavaa kuin mahdollista. Tee niitä asioita joista sinulle tulee hyvä olo. Ole niiden ihmisten kanssa joiden läsnäolosta sinulle tulee hyvä mieli. Askel kerrallaan on aina askel johonkin suuntaan ja se oikea suunta löytyy pikku hiljaa huomaamatta. Näin sen näen.

    • puhuminenauttais

      Sinulla on sisimmässä paljon pettymystä ja vihaa. Sitä pitäisi saada purettua jotenkin. Et ole varmaan helppo tapaus läheisillesi. On vaikea olla räjähtävän miinan lähellä. Metsä vastaa niin kuin sille huudetaan. Et tarkoita tällä että olisit kaikkeen pahaan syyllinen.
      Et ole sinäkään sisimmältäsi paha.

      • Varmastiniin

        Ymmärrän aloittajaa ja tavallaan olen kohtalon toveri. Samaa tässä pohdin,miksi tulee seinä eteen vaikka yrittää hyvää,kaikki loittonee. Mutta et ole yksin meitä on monenikäisiä,hyvä kun johonkin saa purkaa. Joskus se aurinko paistaa,,,taistelua.


    • Pitääollaitse-ensin

      Jos "kaikkien kanssa menee välit poikki" on aika ruveta miettimään omaa osaa asioissa ja jutuissa. Jos itse vihaa itseään kaikista eniten, se ei ole muiden vika.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17407
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4985
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      44
      4101
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      35
      3659
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe