Maajussit ovat saanee viimeisen 25 vuoden aikana kuluttajilta 4 miljardia vuodessa rahaa, eli yhteensä 100 miljardia korot.
KOSKA MAKSATTE TAKAISIN ?
Tilojen ja maajussien omaisuuden pakkolunastus ja siirtäminen veronmaksajille on aloitettava heti. Maataloustukiaisten maksaminen lopetettava ja takaisinperintä aloitettava välittömästi. Myös rikollisliiga MTK ja sen poliittinen siipi Kepu lopetettava heti, syylliset tilanteeseen eli keput laitettava vankilaan.
Maajussit velkaa 100 miljardia euroa kuluttajille
23
<50
Vastaukset
- hyviä_ehdotuksia
Tämähän on kuin Suomi kuntoon ohjelmasta.
- huhuhhu
Meillä on omat kreikkalaiset romanit,maanviljelijät ja mamut ja vielä pitäs veronmaksajien rahoja jakaa ulkomaille huh huh
- tuuttsonit
Meillä ne on jämptit ua lupsakat.
- odotellaan.tässä
"KOSKA MAKSATTE TAKAISIN ?"
Heti kun tukiaisia vastaan saadut elintarvikkeet palautetaan tuottajille niiden myyntihetkeä vastaavassa kunnossa.- passkaputkesta
Saa noutaa, siellähän se sen kuuluisan passkaputken päässä menee itämereen, ainakin jos pankkohomoa uskomme.
- vanhojakos.sitä.ollaan
passkaputkesta kirjoitti:
Saa noutaa, siellähän se sen kuuluisan passkaputken päässä menee itämereen, ainakin jos pankkohomoa uskomme.
Nimittely ja homottelu on vaan kivaa. Joko se on piankin alakoulu alkamassa?
- tukikuluttajille
Sinä olet velkaa valtiolle valtiohan on maksanut osan ruokalaskustasi. Koska aiot maksaa velkasi?
- kepu_on_mafiajengi
Kyllä minä ihan itse kauppaan maksan ostamastani ruuasta. Lisäksi maksan ylimääräistä mafiamaksua veroissani joka annetaan mtk-kepun valitsemille mafiosoille eli maajusseille vastikkeetta.
Toisekseen olen lopettanut osatamasta sellaista ruokaa jossa on kotimaisia maataloustuotteita. Kuitenin kepu-mtk mafia varastaa maksamistanin veroista osuuden, se maksateen roistoviljelijöille. - puna.kuonolle
kepu_on_mafiajengi kirjoitti:
Kyllä minä ihan itse kauppaan maksan ostamastani ruuasta. Lisäksi maksan ylimääräistä mafiamaksua veroissani joka annetaan mtk-kepun valitsemille mafiosoille eli maajusseille vastikkeetta.
Toisekseen olen lopettanut osatamasta sellaista ruokaa jossa on kotimaisia maataloustuotteita. Kuitenin kepu-mtk mafia varastaa maksamistanin veroista osuuden, se maksateen roistoviljelijöille.Tietenkin kaikki, jotka vielä tuottavat jotakin, ovat sosialistin mielestä roistoja.
- sieläeiböndevarasta
kepu_on_mafiajengi kirjoitti:
Kyllä minä ihan itse kauppaan maksan ostamastani ruuasta. Lisäksi maksan ylimääräistä mafiamaksua veroissani joka annetaan mtk-kepun valitsemille mafiosoille eli maajusseille vastikkeetta.
Toisekseen olen lopettanut osatamasta sellaista ruokaa jossa on kotimaisia maataloustuotteita. Kuitenin kepu-mtk mafia varastaa maksamistanin veroista osuuden, se maksateen roistoviljelijöille.Jos saa tarpeeks pätäkkää, niin kannattaa muuttaa Ruotsin.
- kepu_on_sossu
puna.kuonolle kirjoitti:
Tietenkin kaikki, jotka vielä tuottavat jotakin, ovat sosialistin mielestä roistoja.
Minkä vi...un sosialistin? Keputhan tässä sosialisteja ovat, sosialisoivat verorahat omiin ja kannattajiensa taskuihin. Kaiken liiketoiminnan pitäisi olla kannattavaa ilma tukiaisia.
- tuskinedespontikkaa
Mitähän se sinäkään reppana tuottaisit ilman almuja.
- erturet
Tukijussit on Suomen suurimpia loisia mannejen ohella
- kysynvaan
Sohvalla makaava rupusakki on saanut viimeisen 25 vuoden aikana veronmaksajilta 40 miljardia vuodessa rahaa, eli yhteensä 1000 miljardia korot.
KOSKA MAKSATTE TAKAISIN ?- Supmi_kuntoon
Hyvin kuvaat noita maajusseja. Ne ovat sohvalla makaavaa tukisishakemyksia täyttelevää riskajoukkiota.
- kepu_on_loinen
ai noinko paljon ne maataloustukiaiset ja muut sossutuet kepuille ja kepukunnille ovat.
KOSKA MAKSATTE TAKAISIN - Supmi_kuntoon
Supmi_kuntoon kirjoitti:
Hyvin kuvaat noita maajusseja. Ne ovat sohvalla makaavaa tukisishakemyksia täyttelevää riskajoukkiota.
Hyvin kuvaat noita kommareiden laiskoja sosiaalipummeja. Ne ovat sohvalla makaavaa toimeentulotukia täyttelevää riskajoukkiota.
- eivaletta
Tuota tuota eihän neljä miljardia vuodessa riitä alkuunkaan . Kyllä se on paljon enemmän kaikkine momentteineen . Ja täytyy ottaa huomioon yhdistelmä maa- ja metsätalous , jolloinka summa pomppaa kirkkaasti yli kympin .
- LoismainenElämäntapa
Juuri näin. Iiäksi loisiminen on jatkunut kolme sukupolvea, joten puhallettu summa on tähtitieteellinen ja vahinko rakenteellinen ja historiallinen.
- MaksunAika
Maajussit pitää panna tosiasioiden eteen!
Nyt on maksun aika! - Kovat_piippuun
Nyt on pantava kova kovaa vasten ja maajussit edesvastuuseen. Ei käy laatuun, että peltoeemelit kuppaavat veronmaksajia.
- tggtfgfggg
Maataloustuet on pantava takaisinperintään. Heti!
- Perustsloutta
"Yrittämisen" ylisukupöovinen rahoittaminen valtion varoin on äärimmäistä korrupitiota.
Maatalouden harrastajille on annettava velkaa vain
- normaalilla korolla
- normaalilla takaisinmsksuajalla
- vaatimalla 150% panttaukset tsi takaukset lainanantajan saatavien turvaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722