Onko kellään kokemusta kyseisestä firmasta. Millainen tuntipalkka siellä on?
Kiitos ja kumarrus!
Norstat tutkimushaastattelija
15
2380
Vastaukset
- ÄläMene
Kaveri oli pari vuotta sitten ja lopetti ensimmäisen palkkanauhan saatuaan. Soitteliko joka arki-ilta 5 tuntia ja palkkaa sai nettona n. 250€. Haukkui myös jonkun nais"johtajan" alimpaan helvettiin.
- Tosiasioita
Taisi soittaa pari iltaa jos sitäkään viikossa ja mikäköhän oli veroprosentti jos tuon verran jäi käteen netto? Jos 5 iltaa viikossa soittaa niin kyllä siitä jo ihan palkkaa saa. Kannattaa tarkistaa kaveriltasi vielä ettet ihan omasta pipostasi heitä noita vastauksia.
- verotpoisvieläsiitäki
varmaan jotain 4€ tunti tai vastaavaa paskaa.
- Tosiasioita
Perustuntipalkka TES:n mukainen lomakorvaukset palkan yhteyteen. Kiva työ ja työympäristö ja saa vaikuttaa omiin työvuoroihin eli minä päivinä tulee töihin. Suosittelen! Oma asenne vaikuttaa työviihtyvyyteen .
- selvyyttä_peliin
Mitä tuo käytännössä tarkoittaa? Voisitko vastata selkokielellä.
Onko tuntipalkka 8 e/h vai 15 e/h, bruttona?
Konkreettisia numeroita, kiitos.
"Palkka on TES:n mukainen" ei ole konkreettinen vastaus. - miettisinkuitenkin
Tuntipalkka about 6,5e tunti.On se tyhjää parempi.
- paskansaailmankin
6,5€ eihän tuosta jää käteen mitään kun asumistuki katkaistaan töissäkäynnin takia.Sitten jos päätät lopettaa sinua kiitetään siitä että edes yritit 3kk karenssila.
- ei_voi_olla
miettisinkuitenkin kirjoitti:
Tuntipalkka about 6,5e tunti.On se tyhjää parempi.
6,50 eur/h on ihan naurettava palkka!
Ei kukaan myy itseään noin halvalla!
Ei hyvää päivää. Sääliksi käy, jos joku on niin epätoivoinen, että tekee työtä tuolla rahalla.
- gndigrdjkfn
Provikkapalkalla siellä yleensä mennään, tai ainakin silloin kun itse olin siellä. Joskus sai kuukaudessa 50e, joskus 400e eli hyvin epätoivoiselle köyhälle opiskelijalle sopii. En suosittele jos on vähänkin heikkohermoinen, puheluihin vastaajat ei ole yleensä yhteistyöhaluisia ja h**ritteluakin sai kuulla :)
- raakaarto
Kolulaisen iltahommana viikon kokeiluna voi mennä mutta ei siitä kukaan elantoaan saa.Erikoista että tällaisia työpaikkoja voi virallisilla työmarkkinoilla olla.Rikollista ihmisten riistoa.
- älkää_lähtekö
raakaarto kirjoitti:
Kolulaisen iltahommana viikon kokeiluna voi mennä mutta ei siitä kukaan elantoaan saa.Erikoista että tällaisia työpaikkoja voi virallisilla työmarkkinoilla olla.Rikollista ihmisten riistoa.
Pitää olla tosiaan aika epätoivoinen, jos tekee "ilmaiseksi" töitä jollekin toiselle. Kun siivoushommissakin pääsee yli 10 euron tuntipalkkaan, niin 6,50 euroa/h on lähinnä naurettava palkka.
Kyseinen firma on taloudellisesti huonossa jamassa. En suosittele sitä työpaikaksi kenellekään. Voi olla, että ollaan konkurssissa yhtäkkiä ja jää viimeinen palkka saamatta. - työkannattaa
älkää_lähtekö kirjoitti:
Pitää olla tosiaan aika epätoivoinen, jos tekee "ilmaiseksi" töitä jollekin toiselle. Kun siivoushommissakin pääsee yli 10 euron tuntipalkkaan, niin 6,50 euroa/h on lähinnä naurettava palkka.
Kyseinen firma on taloudellisesti huonossa jamassa. En suosittele sitä työpaikaksi kenellekään. Voi olla, että ollaan konkurssissa yhtäkkiä ja jää viimeinen palkka saamatta.Kyllä siivoushommista pitäisi saadakin paljon suurempi palkka kuin jostain häirintäpuhelujen soittelemisesta.
Jämpti o nii!
- asdadsdsad34
Norcall Finland Oy
Onko tämä samaa putiikkia?- lakimies_Norstatista
Kyllä on. Norstatia ollaan hakemassa konkurssiin. Kun Norstat lopettaa liiketoiminnan oman pääoman negatiiviseksi valumisen ja likviditeettikriisin takia, niin liiketoiminta jatkuu ilman katkoksia tällä uudella firmalla.
Keinottelua parhaimmillaan. Verottajan tehtävä on osoittaa rikollinen aikomus, jotta voidaan tuomita. Joku käärii koko ajan kivasti rahaa...
- Norcall-Työpaikka
Norcall Finland Oy
Konepajanranta 2
28100 PORI
PASKAAAAAAAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324591Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152558Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252405Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su532288- 321787
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321611Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731486- 661294
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?491248- 821241