Miten kauan K.K.Korhonen malttaa pysyä pois palstoilta?
Oma veikkaukseni on, että viimeistään ensi perjantaina on jo täydessä vauhdissa!
Oma veikkaukseni on, että viimeistään ensi perjantaina on jo täydessä vauhdissa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
omakehun tarve kasvaa ylivoimaiseksi, on pakko käyttää sitä nimimerkkiä!
Ei tämä ole vedonvälitystoimiston palsta, vaan kepulaisten politiikkaa käsittelevä palsta.
Eli kysyisit vaikka, tyytyykö Anja-Tamma viettämään Intiassa pelkästään kolme viikkoa?
Oma arvioni on, että se jää sinne muiden hurahtaneiden joukkoon.
Mitään vaikutustahan sillä ei mihinkään ole, koska pärjäämme vallan mainiosti ilman Anja-Tamman antamia lausuntojakin.
Alusvaateministeri voi aivan hyvin toimia Intiasta käsinkin.
Ja AnjaTamman asettama työryhmähän puurtaa kuumeisesti miettiessään, voitaisiinko tuon huru-uskonnon leviämistä suomeenkin alkaa tukemaan verorahoilla.
Ei päästään kajahtaneen eläkeukon horinoista tarvitse - eikä kannata - välittää.
Kannattaako sinun sitten kirjoittaa tänne. Enirolta löytyy palsta myös yli 60:lle.
Ei Rautalehdelle, mutta tuolle ketjun avaajalle, joka ilmeisesti kolmenkymmenen äänen voimin tuo kepulaisuuden huonoimpia puolia tällä saitilla esiin.
Muistamme kai vielä sen töryn, jota Laitinen syksyllä kirjoitti Korhosesta?
Se oli aiemmin kuin tämän toisen kepuveljen, toimittajaksi itseään kutsuvan latvakakkosen sekoilut saitilla jonkun alaikäisen saittirakkautensa kanssa.
Tuollaiset toilailut eivät onnistu kuin kepulaisilta kunnallisvaaliehdokkailta, jotka nykyisin edustavat ryhmää rannallejääneet.
Ääniähän nämä surullisenkuuluisat kepuveljet saivat yhteenlaskien peräti 50 kpl.
"Muistamme kai vielä sen töryn, jota Laitinen syksyllä kirjoitti Korhosesta? "
----------------------------
Muistisi virkistämiseksi kaivoin esille kirjoitukseni K.K.Korhoselle. En näe siinä mitään törkyä. Sen sijaan K.K.Korhosen vastine minulle sisälsi kyllä julkisen herjauksen tunnusmerkit, mutta kun hän oli sitä kirjoittaessaan syyntakeettomassa tilassa, niin en siitä sen enempää piitannut.
K.K.Korhoselle:
>> Esimerkiksi tuo vaimosi vakavasta sairaudesta kertominen nettikeskustelun argumenttina ja sillä säälipisteiden kerääminen oli kyllä jo pohjanoteeraus, voisit vähän ajatella myös läheisiäsi, toivottavasti eivät lue juttujasi.
selittelet tekojasi parhain päin. Tehtyä ei saa tekemättämäksi, eikä musta muutu valkoiseksi. Pahinta on, ettet osaa edes hävetä!
Kun katsoi kuntavaalien aikaan äijän naamataulua vaalisivullaan, niin siitä jo näki, mikä kepupossu Jorkka on.
Moni varmaan häpeäisi, jos p..se olisi yhtä ruma kuin Laitisen naama.
...eihän tuo namaatauluni omastakaan mielestä mikään kaunistus ole, mutta ei voi mitään.
Miten on oma laitasi? Jos tulisit sieltä puskastasi pois, niin voitais vaikka vertailla.
Mutta kun et uskalla, niin täytyy arvata.
Veikkaan että häviäisit kauneuskilpailun kirkkaasti petolinnun perseelle!
Enkä minä nyt kuitenkaan kanssasi mihinkään kauneuskilpailuihin alkaisi.
Minua kun ei muutenkaan nuo mekossa kulkemiset kiihota.
Mutta veikkaile sinä vaan.
Sinullahan on aikaa, kun ei esim. valtuustokiireitäkään taida pahemmin olla?
...taidat ollakin niitä, joita kiinnostaa enemmän nuo "Tom of Finland" kuteet.
Se olikin vain ajan kysymys, milloin Laitisella alkaa taas lipsua.
Se on kumma teillä joillain saittikepuloisilla, kun te tälläkin saitilla aina ennenpitkää alatte arvuutella noita seksuaalisia suuntauksia kontra puoluekanta (vertaa Arja 24).
No, ehkä se sinunlaisellasi mekkoäijälläkin on vanhoilla päivillä päällimmäisenä mielessä oleva asia?
Pidä sinä kuitenkin näppisi irti alle viistoistakesäisistä tytöistä (tai pojista), ettei käy yhtä nolosti kuin keppanaveljellesi Sepolle!
...minun puolestani voit olla vaikka nekrofiili, kunhan et vaivaa normaali-ihmisiä kummallisilla mieltymyksilläsi.
sinua vaan.
Vai kiinnostaa sinua nekrofiliakin, emeriitta?
No, olethan toisaalta kepulainenkin.
Se, jos mikä, kertoo luonteesi kieroutuneen pahoin.
"Vai kiinnostaa sinua nekrofiliakin, emeriitta?
No, olethan toisaalta kepulainenkin.
Se, jos mikä, kertoo luonteesi kieroutuneen pahoin."
---------------------------
...hiukan kiinnostaa, mutta muuten ällöttää ja minua inhottaa, jos joku haluaa olla sillai ruumiin kanssa, todella inhottavaa, voiko joku saada kicksit ihmisruumiin kanssa touhutessa, sairasta!
Ja miten sen oikein teet, murtaudutko ruumishuoneisiin?
Ajatteletko niin kuin se kaveri, joka jälleen kerran metsään ajettuaan ja "ojanpohjalta hampaita etsiessäni, minä syljeksin verta ja itkin..." ajatteli näin:
"Tässä naamassa arpikin kaunistus olisi
ja hampaat voi uudeksi laittaa,
mutta auto kun särkyi ja kortin vei poliisi
se harrastustoimitaa haittaa"
(Gösta Sundqvist eli Leevi and the Leavings, "Teuvo, maanteiden kuningas")
,,,,,
Eiköhän olisi kaikille osapuolille parasta, jos sinä Laitisen Jorkka koittaisit itse ennätystä siinä miten monta vuotta maltat pysyä pois tältä palstalta.
"Eiköhän olisi kaikille osapuolille parasta, jos sinä Laitisen Jorkka koittaisit itse ennätystä siinä miten monta vuotta maltat pysyä pois tältä palstalta."
------------------------------
...ei minulla ole mitään tarvetta pysyä poissa tältä palstalta, minähän viihdyn täällä vallan mainiosti. Nytkin sataa ulkona niin pirusti, täällä on paljon hauskempaa lämmittää kämppää ja naureskella teille Wiljameille.
Seinähullu kepulainen naureskelee yksikseen mökissään "Wiljameille".
Pidä hauskaa, höperö..
Oleellinen ero sinun ja korhosen välillä on se, että jos päättäisit pysytellä poissa palstalta, kukaan ei peräänkyselisi. Sinä kuitenkin tunnut ikävöivän korhosen perään. Se on ihan ymmärrettävää.
Jorkka siirtyi hamosessaan keputerassilta sisäJUOkintaan jo ajat sitten. Siellä on mukava Lasolin parissa naureskella Wiljameille itsekseen...
Yrittää täällä vallata palstaa vain omiin keskusteluihinsa....
että KKK palaa aiemmin kuin CITY-kerimäki pystyy kirjoittamaan ensimmäisen kirjoitusvirheettömän ASIALLISEN jutun tälle palstalle.