Koska palstan antipersu menee töihin

PersuPersuPersuPersu

Aikamoinen yhteiskunnan elätti.

Kalliiksi tulee veronmaksajille tämä työtön luuseri

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yahoooo

      Suurin osa parista miljoonasta antipersusta taitaa juuri nyt lomailla.

    • AikuistuJo

      Ja persuko joutaa kirjoittelemaan palstalle työaikana? Ei ole ihme, että Suomella menee huonosti.

      Mitähän ihmettelemistä muuten on siinä, että palstalle kirjoitellaan myös persuja vähemmän miellyttäviä tekstejä? Pitäisikö palsta muka sulkea muilta kuin Soini-uskovaisilta? Onko kyseessä persujen kaipuu diktatuuriin ja sensuuriin vai lapsellinen yritys vähentää kritiikkiä leimaamalla kirjoittajia?

      Voin vain sanoa, että kaikissa tapauksissa te olette heikoilla. Persujen tekemisiä tullaan käsittelemään tällä palstalla jatkossakin, halusitte tai ette. Jos tuntuu pahalta, ei ole pakko tulla lukemaan puolen tunnin välein ja tekemään näitä nolla-avauksia.

      • MiksiEnMinä

        Teethän sinäkin ;)


    • mokkeilijakippaa

      Yhtään avausta en ole tehnyt, sillä riittää että antipersu järkkää kesälomahupia meille mökkiläisille EHHEHE!

    • joutavatluuseritmölisee

      Voisi puhua monikossa; heitähän on useampia, esim. pepep, anjalankosken ex-persu
      ym.

      • MitäSitäErittelemään

        Miksi suotta, sama tyyppi sama mieli, eli lyhyeesti antipersu.


    • nomorepersu

      No veikkaan, että kaksi miljoonaa työtöntä antipersua tulee halvemmaksi, kuin yksi Soini. Soini on maksanut jo useamman miljardin veronmaksajille.

      • Faktaapliis

        Kerrotko mitkä Soinin yksin moukaroimat päätökset tuovat tappiota tuon verran?


    • Koska persu menee töihin? Vai saako töihin enää edes mennä jos eläke on myönnetty mielenterveydellisistä syistä?

    • wesddcvvfg

      uskomatonta et linja auton kuljettasta on tullut ääri oikeistolainen surullista että perusafrikkalaiset puheen johtajansa yön timon noin manibuloi, mutta yön timo oisko aika tulla maakuopasta pois sinut on nähty

    • ccvbbnmn

      soini on sen takia pusikossa kun sen perse on niin kipeä kielestä puhumattakaan kun on takiaispersu kohta 2 kk nuollut sipilän ja stubbin perseitä,säälittävä luuseri onneksi sillä läskinaamalla on viimeinen pouta menossa.wescvbnm

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe