...paitsi että ei kommentoikaan. Yleensä hyvin innokkaasti maailman menoa kommentoiva entinen ilmailuministeri Reijo Sylvester Tossavainen ei ole näköjään tänään innostunut arvioimaan puolueensa ja Suomen hallituksen menettelyä Kreikan tukiasioihin liittyen.
Hän on kirjoittanut yhden ainoan twiitin, josta ilmenee Tossavaisen maailman asioiden tärkeysjärjestys:
"Reijo Tossavainen @ReijoTossavaine 2 t2 tuntia sitten
Sanomalta tulosvaroitus. Norsunluutorni huojuu, kuplasta pian ilmat pihalla. Eläköön moniarvoinen sosiaalinen media!"
Eli viis Kreikasta, tukipaketeista ja hallituksesta, kunhan Sanomalla menee huonosti ja valheellisia huhuja levittelevä some kukoistaa.
Tossavainen kommentoi Kreikkaa...
2
<50
Vastaukset
- OmituistaSairautta
On sulla murheet. Olet välittömästi palstalla huutamassa, että nyt ei kirjoittanut kuin sinne, ei tänne eikä tota, noo niin, nyt on kirjoittanut sinne muttei tänne, miksi ei.
Oletko ..malauta ihan terve. Voiko kukaan persu koskaan tehdä mitään, millä lailla niin, että et saisi ripulia ?- vähä-älyinen_persu
Kummallista Tossavaisen puolustamista. Ja taattuun persutyyliin hyökätään heti toista kirjoittajaa vastaan, eikä puhuta itse asiasta.
Suurimmat mölisijät täytyy suolata uudestaan ja uudestaan. Soini ja Tossavainen ovat kunnostautuneet sonnan levittämisessä ja poliitikkokollegoidensa jatkuvassa nimittelyssä ja halventamisessa. Siksi heidän epäjohdonmukaisuutensa ja alhainen käytöksensä täytyy tuoda esille aina kun se on mahdollista.
Meillä kansalaisilla on velvollisuus käräyttää nämä petokselliset rappiopersut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882