Matti Vanhanen on yrittänyt monesti pettää Suomen kansan! Paras esimerkki on työreformi, jolla hän halusi suistaa kansan orjuuteen ja kurjuuteen. Nytkin vanhanen haluaa vimmatusti suomalaisten raatavan orjuudessa vailla kunnollista korvausta tai hyvitystä, ellei heitä jo ole heitetty jonnekin EU:n aloittaman epäoikeutetun sodan syövereihin, joista palaavat silpoutuneina tai kuolleina! Kaikissa puheissaan Vanhanen palvoo Amerikkaa, joka on aina tuonut ihmiskunnan osaksi pelkkää tuhoa ja hävitystä!
Haluammeko olla keskustalaisen fasismin orjuuttamia?!!
Haluammeko olla keskustalaisen fasismin orjuuttamia?!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
idiootti
persnettoa EU-maksusta 800 miljoonaa euroa joka vuosi... Ja se vain kasvaa... hei oletteko käyneet Ranskan uuden sillan avajaisissa? No miksette vitun köyhät?? Siellä on pisin suomen verovaroilla rakennettu silta ja Espanjassa parhaat verovaroin rakennetut tiet!!!
Eihän tuo mitään uutta ole.Maaviljelijät on ajettu jo maaorjien asemaan ellei muuten niin velkaannuttamalla yllyttämällä ylisuuriin tuottamattomiin investointeihin vailla palkaksi luokiteltavaa osuutta jolla pitäisi elää.
Miksi odotat,että palkansaaja olisi eri asemassa klopaalin kasvottoman pääoman edessä?Saksassakin ajetaan esim.autoteollisuudessa mittavia palkanalennuksia ja painostetaan työttömiä ottamaan työ kuin työ 5€n tuntipalkalla.Sama kehitys tulee etenemään täällä.Mutta täytyy vain polkea kovempaa:ottaa toinen hommma ja painaa 16 h
vuorokaudessa niin pääsee entiseen 10€/h liksaan.
Vielä jää luppoaikaa 8 h jolloin voi jakaa vaikka lehtiä.