Meneekö senttejä?

vastaajaX

Kysyjä joka palstalla mölysi ettei eurokriisiin kulu senttiäkään suomalaisten veronmaksajien rahaa. Onko nyt palstan kaikki antipersut väärässä?

He väittävät että nyt menee riihikuivaa rahaa, vanhat velat muuttuvat riihikuivaksi maksuksi, suomi on ottanut velkaa maksaakseen näitä maksuja, vastuut painavat taloutta.

Onko kysyjän veli antipersux, samaa mieltä. Heitähän yhdistää nolojen valheiden esittämisen lisäksi taitoa ampua jalat tohjoksi. Myös mielenkiinto marttiluukaksen vierailusta suomalaisen Lidl Suomi Ky:n liiketiloissa ja ostiko hän minkälaisia nakkeja, yhdistää näitä veljeksiä.

Että onko sinne nyt mennyt niitä senttejä. Onko ministerien ja virekamiesten lentoihin mennyt senttejä? Meneekö sinne sitä riihikuivaa kuten antipersut sanoo rekkakuormittain menevän Soinin lähettämänä?

Soitappa nyt sille Jääskeläisen Pietarille että männöökö sitä?
Ai helkkari miten hyvää tahatonta huumoria esittää nämä antipersut!

Ps. Oletteko ystäväsi pepen kanssa ostellet monenkin kommandiittiyhtiön osakkeita. Niitähän tämä sankari sanoi ostelevansa ihan ilman muiden yhtiömiesten suostumusta! Tai oletko myyjäisten mummolta ostanut alvillista pullaa? Vai oletteko Lemminkäisellä kesätöissä rakentamassa maahanmuuton miljoonilla metrin pätkän motaria? Vai makseletko yksinyrittäjänä työnantajamaksuja kuten YELiä ( kyllä naurattaa ). Vai haetteko vakavaraisia AA luokituksen velattomia yrityksiä konkurssiin ( ai niin sekin oli sitä kusetusta ). Vai opiskeletko maantiedettä kun et aikoinaan erottanut Slovakiaa Sloveniasta ( huutonaurua ).

Kyllä se ehkä on parempi että jatkatte sitä kaljan siemailua ja todellakin jätätte sen politiikan tutkiskelun siihen Lidlin nakkeihin ja annatte täysjärkisten keskustella!

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. en vaan saa häntä pois

        Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
        Ikävä
        176
        2195
      2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

        “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
        Suomi24 Blogi ★
        38
        1779
      3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

        Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        12
        1535
      4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

        Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        237
        1283
      5. Sinä olet tärkeä

        Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
        Ihastuminen
        62
        1270
      6. Varisjärvellä mersu.

        Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
        Suomussalmi
        17
        1091
      7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

        Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
        Kotimaiset julkkisjuorut
        62
        1027
      8. Mitähän ajattelet J

        Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
        Ikävä
        60
        990
      9. Wau mikä kroppa Sofialla

        Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
        Kotimaiset julkkisjuorut
        104
        700
      Aihe