Läski lihoo

PystyynNostettu

Taas tullut lisäkiloja.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SelvähänSe

      On kesä ja grillauskausi. Kyljysten, kasslerien, bratwurstien ja nakkimukien parissa maistuu olut ja miksei kopsutkin.

      Onko muuten niin, että pääministeri joutui keskeyttämään lomansa Kreikan takia, koska sijainen ei ole oikein tehtävänsä tasalla?

      • tiina.viinakakku

        Miksi pönön lääkärivaimo ei huolestu?


      • armin_zurbriggen

        "Onko muuten niin, että pääministeri joutui keskeyttämään lomansa Kreikan takia, koska sijainen ei ole oikein tehtävänsä tasalla?"

        Protestanttisen työmoraalin läpitunkema Juha Sipilä hoitaa pääministerin tehtävät riippumatta siitä, onko valtioneuvoston listassa merkitty hänelle lomapäivä tai ei.

        Paavinuskoinen mukaulkoministeri Timo Soini sen sijaan ilmoitti blogissaan, että hän aloittaa kesälomansa 21.7.2015 ja palaa "töihin" Perussuomalaisten puoluekokoukseen 8.8.2015.

        Takiaispullukka muisti myös uhriutua blogissaan. Möhömaha väitti, että hän on ollut viimeksi lomalla 30.12.2014. Sitten piti tulla hätiin, kun puolueen kannatuslukemat olivat niin kovin alhaalla. Vittu, sadattuhannet yrittäjät tässä maassa eivät vietä koskaan lomaa, ja veronmaksajien syytinkiläinen Soini valittaa julkisesti asemaansa. Häpeäisi!

        Möhömaha aikoo siis viettää kaljoittelulomaa Heinoossa riippumatta siitä, mitä maailmassa tapahtuu.


    • Kiloja

      Tuoko valehtelu lisäkiloja?

    • AhmitaanVaan

      Soini ei ole muistanut, että alkoholissa on erittäin runsaasti kaloreja. Ahkera nesteytys alkaa nyt näkyä. Metabolinen oireyhtymä odottaa muutaman vuoden sisällä ellei muutosta tapahdu. Tilannetta pahentaa toiminta tehtävässä, jonka hoitoon ei ole mitään edellytyksiä. Jatkuva stressitila tuleekin jättämään omat jälkensä. Valtava ylipaino tulee johtamaan nivelien kulumiseen, joten leikkausten sarja on Soinillakin edessä.

      Narsisti ei kuuntele ulkopuolisen ohjeita ennen kuin on seinä vastassa. Soini on mukavuudenhalunsa orja eikä kykene rationaalisiin päätöksiin.

      • kansa.kauhuissaan

        Kauheaa!!!!


    • limpparit

      Soinin pitäisi olla hieman varovaisempi nesteytyksen kanssa. Karjalaisen kohtalo odottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2173
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      37
      1771
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      1511
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      1276
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      62
      1260
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1088
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1013
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      987
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      692
    Aihe