Huomenta perjantaihisi

Nukuin pitkään, joskus näinkin ja viisi asiaa tähän aamuun, pieniä vaan. Kaipaan, arjen tullessa kaipaan varmaan enää vähäsen täällä. Aikakysymys, tarvekysymys ja tulevaisuus vain kysymysmerkki. Tänään luvattu sellaista säätä, että kauppareissua tiedossa. Jos voisin, silittäisin poskeasi, korvalehteäsi, alahuultasi. Ajatukseni vaan tähän aamuun.
9132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oletatko palstan vakkarilehmä, että kaikki tietää sun olevan akka, kun et ikinä mainitse sitä tuhansissa aloituksissasi?

Äänestä
  • Helppo nimitellä puskista? No en kirjoittele sulle, joten miten se sulta pois jos en mainitse mitä sukupuolta olen. Vaikka sanoisinkin olevani nainen, milläs täällä anonyymipalstalla varmistat että olen? Tai ylipäätään kukaan. Jospa pidät huolen omasta lätistäsi.

    Äänestä

  • Vastailen omista lähtökohdistani, pruu asioille haaveilleko, haaveet pysyy täällä, mutta ehkei niitä kannata yksilöidä tarkkaan, lipsuu joskus ruodusta. Ja kaipailu täällä on käytännön sanelema juttu, toisinaan. Mutta myös henkireikä.

    Äänestä

Tänään oli ukkosta ja yksi salama rikkoi jakelumuuntajan. Onneksi ei käynyt mitään pahempaa ja nyt aurinko jo paistaa.

Mukavaa aurinkoista iltaa kesämetsälle :)

Äänestä
  • Kiitos, aurinko paistaa nyt, taidan siirtyä ulos.

    Äänestä

Huomenta tai päivää. Mä heräsin aikaisin, mut muuta kuin palstaa, pitikin vaan käydä. Joopa et ei mun päähän mahu palstaa tämän enempää.

Nice day today..

Äänestä
  • Hyvä jos päiväsi ollu hyvä, niin minunkin. Tässä ainoat jutut mitä tänään kirjoitin, nyt heräilin myöhäispäiväunilta. Saattaa kesällä olla muutakin tekemistä kun täällä päivystäminen, yllärinpylläri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesämetsä kirjoitti:

Nukuin pitkään, joskus näinkin ja viisi asiaa tähän aamuun, pieniä vaan. Kaipaan, arjen tullessa kaipaan varmaan enää vähäsen täällä. Aikakysymys, tarvekysymys ja tulevaisuus vain kysymysmerkki. Tänään luvattu sellaista säätä, että kauppareissua tiedossa. Jos voisin, silittäisin poskeasi, korvalehteäsi, alahuultasi. Ajatukseni vaan tähän aamuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu