Iso vauvan takki pyörii kuin tornado

Iso vauva on jo saanut aikaan pienimuotoisen tornadon ympärilleen, niin tiuhaan takki kääntyilee.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Aivan todellakin, ja tällä menolla hän mitä todennäköisimmin huipentaa oman uransa Helsingin uuden suuren moskeijan imaamina!

Äänestä

SIIS VAKAUSRAHASTON RAHAT ON PÄÄTETTY JAETTAVAKSI 85 PROSENTIN ENEMMISTÖPÄÄTÖKSELLÄ JOTA SUOMEN ÄÄNET EIVÄT RIITÄ KAATAMAAN

AINOASTAAN SUOMI VOI TUKEA SAKSAA niin kauan kuin Merkel tukee Kreikkaa KREIKKAA TUETAAN ja asia on loppuun asti käsitelty

SEN SIJAAN SUOMI VOI OLLA OSALLISTUMATTA JOS VAKAUSRAHASTOA RUVETAAN PÄÄOMITTAMAAN LISÄÄVIELÄ JO KEPULIEN ALUSTAMASTA JA KATAISEN JA JURPILAISEN LUOMASSA RAHATOSSA

Hesarin pashasakki kuusessa eli Sanoman osake syöksyi torstaina toistakymmentä prosenttia, kun yhtiö antoi jälleen negatiivisen tulosvaroituksen.

Hesarin pashasakki on vuosikausia vääntänyt Halla-ahon ja Perussuomalaisten vastaista panettelua ja suomalaisten pilkkaamsita mamutuksellaan ILMAN ETTÄ YKSIKÄÄN MAAHANMUUTTAJA OLISI SANONUT MITÄÄN ja Hesarin braxisti-haloslais-kommunistiset jatkavat nälvintäänsä työpaikkansa loppuun asti eli vieläkin http://nyt.fi/a1305970162140

Nimittäin punavihreän anarkistijoukon kohtalona on HESARIN YT-NEUVOTTELUT JA TOIMITTAJIEN ULOSTUS

Sano irti Hesarin tilaus, lehti on SUOMENKIELINEN MUTTEI SUOMEN MIELINEN RASISTISTA PILKKAA LEVITTÄVÄ, HESARI hyökkää kansanryhmää VIROLAISET vastaan etnisellä rasismilla http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040419469622_uu.shtml Helsingin Sanomien Kuukausiliite etsi verkkosivuillaan lukijoidensa mielestä parasta pilkkanimeä virolaisille. Viron presidentti Toomas Hendrik Ilves kommentoi äänestystä Twitterissä.

Viron presidentti suuttui, ymmärrettävästi https://twitter.com/IlvesToomas/status/584324746466238464

HS - Helsingin Sanomat Äänestä suosikkisi virolaisten lempinimeksi. OLEN SANATON TYRMISTYKSESTÄ, Presidentti Toomas Ilves Hesarin harjoittamasta pilkasta http://pilguheit.com/similar/34223942/ilves-helsingin-sanomate-artiklist-ma-olen-sõnatu

Ilves Helsingin Sanomate artiklist: ma olen sõnatu www.postimees.ee · 4 aprill 2015, 14:38 President Toomas Hendrik Ilves kirjutas Twitteris Helsingin Sanomatis ilmunud artiklit eestlaste hüüdnimede kohta kommenteerides, et on sõnatu.

HELSINGIN SANOMIEN IRTISANOMINEN

KANSALAISTALKOOT, vastusta rasismia osallistumalla kansallistalkoisiin:

peruuta Helsingin Sanomien tilauksesi ja kehota kavereitasikin tekemään sama

Tilaukset ja muutokset 0203 31000

ma-pe klo 6.30 - 17 la-su klo 7.30 - 12

Perusteeksi - jos ne kysyvät - voi sanoa,

journalistiset/toimitukselliset perusteet, ellei halua sanoa suoraan, että

suomen kielinen muttei Suomen mielinen

https://asiakaspalvelu.hs.fi/ukk/yhteystiedot/

Ruotsissa on jo 55 aluetta, jonne poliisi, palolaitos tai ambulanssi eivät mielellään mene. Ruotsin ensihoitajien ammattiliitto on vaatinut jopa luotiliivejä, mellakkakypäriä ja pistoolikoteloja suojaksi ambulanssien henkilökunnalle, mikäli nämä joutuvat menemään kyseisille alueille. https://www.suomenuutiset.fi/kasvava-rikollisuus-maahanmuuton-varjopuoli-elo-asialle- Maahanmuutosta puhuttaessa on tärkeä tehdä ero työperäisen ja humanitaarisen maahanmuuton välillä, sillä kustannusten kannalta on suuria eroja sillä, kummantyyppisestä maahanmuutosta puhutaan. Myös eri ryhmien välisellä kulttuurisella ja uskonnollisella taustalla on suuri merkitys, kun ajatellaan ryhmien sopeutumista yhteiskuntaan. Esimerkiksi Ruotsissa tehtyjen tutkimusten perusteella muualla kuin Ruotsissa syntyneellä Ruotsin kansalaisella on 4,5-kertainen todennäköisyys syyllistyä seksuaalirikokseen kuin kantaruotsalaisella. – Näistäkin asioista on pystyttävä puhumaan ja tekemään tutkimuksia, itse kutakin ryhmää leimaamatta. Se on varmasti myös maahanmuuttajan etu, Elo toteaa.

Äänestä
  • Nyt on Hullu-uhon tukijankaan turha sönköttää. Oppositiossa Soini oli sitä mieltä, että "vanhat puoluee" olisivat voineet estää Kreikan tukemisen. Nyt kun persut ovat itse siunaamassa päätöksiä, asialle ei Soinin mielestä voi mitään. Äänestäjiä harhautettiin luulemaan, että persut voisivat estää Kreikan tukemisen suomalaisten rahoilla. Tämä on petos.

    Soini haluaa kuulua SSS-miehiin niin innokkaasti, että persut hyväksyvät mukisematta kaiken, kunhan saavat istua ministeriaudeissaan.

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437097893657.html

    Äänestä

  • islamin vihreä ja kreml-komu siunaamassa päätöksiä leninistisessä diktatuurissa Antti Jurhinmäen johdolla

    Äänestä

Olisi Soinin pitänyt järjestää kansanäänestys Kreikan tuesta ja Suomen EU:sta eroamisesta? Olisiko ollut hyvä?

Äänestä
  • Meidän yhteisiä eli valtion varoja pitää tietenkin tuhlata mahdollisimman paljon ihan kaikkeen järjettömään byrokratiaan, jos siitä vain sattuu olemaan hyötyä perussuomalaiselle puolueelle!
    Voisivatko myös persuministerit miettiä vähän enemmän oikeita ratkaisuja Suomen ongelmiin, keinoja joilla voitaisiin vaikuttaa työllisyyden ja talouden suotuisaan kehittymiseen.

    Äänestä

  • Ei - eikä olisi sitä voinut tehdäkään.

    ja tämän "AivanTodellakinNäin" raukan kommentointiin . . . . . . . . ;)

    Äänestä

Sinulla kun on ratkaisut valmiina niin kerroppa?

Oletkos EU:sta eroamisen kannalla?

Äänestä

Kyllä Soinin pitäisi jo ilmoittaa että olemme aina olleet sitä
mieltä että Kreikkaa on tuettava on vain puhuttu lämpimikseen
toista ja oikeasti emme myöskään ole työväen puolue vaan vaan
köyhiä kurittava oikeistopuolue narrasimme tyhmiä suomalaisia
ja saimme isomman puoluetuen ansiosta omistamalleni säätiölle
lisää varallisuutta. Köyhät ne ruikuttaa mutta Timo istuu tukevasti
Audin takapenkillä ja myhäilee tyytyväisenä äänestäjien harhaut-
tamisesta.

Äänestä
  • Kansanäänestys, heti.

    Äänestä

Eroon eurosta, nyt. Vai mitä sanoo iso vauva?

Äänestä

Niin, Soini väittää, ettei halunnut olla rintamakarkuri:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437097893657.html

Suomennettuna tämä tarkoittaa, että ministeriaudin pehmeä takapenkki on Soinille niin rakas, että kaikki vaalilupaukset kannattaa pettää ja keskittyä säätiön rahojen laskemiseen.

Äänestä

Tornadotakki-Soini xD

Äänestä
  • Hah. Kokonaan uusi nimitys.

    Äänestä

Suomi irti EU:sta!

Äänestä
  • Persut ovat kovassa paniikissa, kuten palstakin kertoo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4444444 kirjoitti:

Iso vauva on jo saanut aikaan pienimuotoisen tornadon ympärilleen, niin tiuhaan takki kääntyilee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu