Norsukin sen tietää...

On ne norsut viisaita...katso iltis. Räkänokille taas selitettävää.
22<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Minkä tietää

Äänestä

Räkänokathan täällä aina juuri selittääkin. Ne pahaiset surkeat trollaajat, joiden kirjoitukset ovat aina pelkkää lässynlässyä. Norsuilla on varmaan fiksumpi sielunelämä kuin trolleilla.

Sinänsä lehden reportaasi paljastaa vain sen seikan, että Skoda on Tanskassakin yleinen ja suosittu automerkki. Että silleen.

Äänestä
  • Ainoa, jonka norsu rusikoi.
    Kyllä norsua ymmärtää, kun tuollainen sämpylä lotja ilmaantuu maisemiin.

    Äänestä

  • Hienoa, olit paljon taitavampi kuin aloittaja, joka ei osannut linkittää uutista.

    Mutta tässähän symbolisoituu trollin salaiset ajatukset, tämä sairas trolli haluaisi itse mennä rusikoimaan autoja, ja kun norsu tekee sen hänen puolestaan, niin trollihan saa miltei orkut.

    Äänestä


Huikeaa autotietämystä norsuilta. Ei voi kun hämmästellä niiden kykyä erottaa automerkki toisesta. Lähistöllähän oli muitakin automerkkejä tarjolla murjottavaksi, mutta viisas norsu valitsi Skodan.......

Äänestä
  • Minkäs automerkin rölli valitsee rusikoitavaksi?

    Äänestä

  • tirehtöörii kirjoitti:

    Minkäs automerkin rölli valitsee rusikoitavaksi?

    Tämä kiehtoo trollia äärettömästi, kun itse tekisi mieli rusikoida toisten autoja. Norsu toteuttaa trollin salaisia toiveita.

    Äänestä

  • tumputapojutumputa kirjoitti:

    Tämä kiehtoo trollia äärettömästi, kun itse tekisi mieli rusikoida toisten autoja. Norsu toteuttaa trollin salaisia toiveita.

    Viha ja kateus voittaa kiimankin.

    Äänestä

  • tumputapojutumputa kirjoitti:

    Tämä kiehtoo trollia äärettömästi, kun itse tekisi mieli rusikoida toisten autoja. Norsu toteuttaa trollin salaisia toiveita.

    Skodatumputtaja taas liikkeellä. Kamalaa se on.

    Äänestä

  • tirehtöörii kirjoitti:

    Minkäs automerkin rölli valitsee rusikoitavaksi?

    No Skeidan tietenkin!!

    Äänestä

  • HyväNorsut kirjoitti:

    No Skeidan tietenkin!!

    Selvä. Norsulla ja röllillä samanlainen ajatuksenjuoksu.

    Äänestä

  • Kiitos. Olenkin pitänyt itseäni poikkeuksellisen viisaana!

    Äänestä

Norsu on viisas eläin!

Äänestä

Hyvin ilmaistu, norsu ruhjoi henkilöautoa kuin lelua. Kuvassa näkyvä henkilöauto todella on kuin lelu.

Äänestä

Niinpä niin, norsukin tietää, että Skodalla on kiva ajella. Valitettavasti se ei ihan noin suurelta eläimeltä onnistu.

Äänestä

Jopa ymmärtämätön luontokappale ymmärtää että moiset rohjakkeet pitää talloa maan rakoon.

Äänestä
  • Ei norsu oo tyhmä. Aika harva eläin on tyhmä.

    Äänestä

Kun moottorikaan ei paina kuin jotain 50 kg, säästyy norsun hampaat ehjänä autoa heitellessä.

Äänestä

Melkoisen älykästä ja kultivoitunutta keskustelua.
Hyvä pojat kyllä teistä vielä kasvaa ihan yhteiskuntakelpoisia, kunhan maailma (lue nyrkki)hieman opettaa.

Äänestä

Kyseessä oli taatusti intialainen norsu, joka jo kotimaassaan oli joutunut väistelemään horjahtelevia ja käryttäviä Skodia. Tunnisti Skodan logon ja sitten kilahti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TOTUUSpuree kirjoitti:

On ne norsut viisaita...katso iltis. Räkänokille taas selitettävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu